ABDULLAH İRAZ

abdullah.iraz94@gmail.com 22 Haziran 2018 Cuma 12:05 DİĞER KÖŞE YAZILARI

DÜNYANIN ERDOĞAN İLE DERTLERİ NE ?

RECEP TAYYİP ERDOĞAN  1994 yılında önce istanbulun sonra Türkiyenin Başbakanı ve Cumhurbaşkanı olarak Türkiyenin kaderinde önemli bir yere sahip oldu.
ERDOĞAN kitleleri peşinden sürükleyen 2002 yılında Türkiyeyi bir çöküş döneminden sonra ayağa kaldıran ve nihayetinde dünyaya mal olan bir lider.
Yurt içinde ve yurt dışında çok seviliyor, ama elbette önu sevmiyen hatta nefret eden ve onu alaşağı etmek için çok uğraşanlarda var.
Onu içerde ve dışarda neden sevdikleri gayet açık .Ülkesini,milletini,devletini  kalkındırmak için gece gündüz demeden çalıştı çalışıyor.
Türkiyeyi IMF den kurtardı, ülkede bir çok temel hak ve özgürlük onun sayesinde yaşanmaya başladı.
Her zaman milletin ve mazlumların yanında yer aldı.türkiyeyi kalkındırıp dış güçlere karşı dik durarak tam bağımsız ve güçlü bir ülke haline getirmek için çalıştı.
Bugün içimizde bir takım kesimler ABD ve Avrupa ,Recep tayyip erdoğana karşı adeta bir savaş veriyorlar.neden? Çünkü tüm dertleri  Türkiyeyi ayağa kaldıran ,Dünyanın beşten büyük olduğunu Avrupanın göbeğinde egemen güçlere haykıran,Ümmetin dertlerine  elin geldiği kadar derman olmak için çırpınan ülkesini dışa bağımlılıktan her yönüyle kurtarmaya çalışan ve bir türlü kendilerine boyun eğmeyen erdoğandan kurtulmak istiyorlar.

Paris üniversitesi politika bilim ve uluslar arası ilşkiler uzmanı ,,Profesör jana  jabbour sciences bakın ne diyor.
Türkiye ve AK  partinin istediği ,ülkesinin uluslararası arenada hak ettiği yeri bulması  ve eşit bir ortak olarak görülmesidir.
AB,Ortadoğu da  güçlü ve batıya hayır diyecek bir lider değil, boyun eğen bir lider istiyor.Erdoğan dünyadaki Müslüman mazlumların yanında yer alan bir lider ,dolayısıyla Filistinlilerin hakkını savunuyor,Arakanlı Müslümanlara yardım ediyor,Erdoğanın Mazlumları desteklemesi ve küresel  sistemi eleştiren konuşmalar yapması AB yi rçok rahatsız ediyor.
Çünkü Erdoğanın bu konuşmalarla insanların haklarını savunan bir lider olduğunu gösteriyor ve böylece türkiyenin prestijini arttırıyor diyor.
Ortadoğu uzmanı alman gazeteci ve yazar ,Christoph hörsel  diyorki, şu an türkiyede yaşamıyorum dışarıdan takip ediyorum ama gördüğüm şey şu. Türk insanı şunu farketti ülkesinde etkili bir politika izleniyor, batı şunu yapmaya çalışıyor Türkiyenin politikasına parmağını sokmaya çalışıyor.ve türkiyede bazı siyasi partileri cumhurbaşkanı erdoğana ve ülkeye karşı kullanmaya çalışıyor.
Erdoğanı itaat etmediği için, oyunlarına çomak soktuğu için, ABD ve Pkk lıların ülkelsini  bölmesine izin vermediği için  indirmek istiyorlar bu yüzden medya eliyle erdoğanı kötü diktatör ilan ediyorlar.
Bence Türkiye çok akıllıca hareket ediyor.büyük güçlerin arasındaki ince çizgiden gidiyor.
Rusya ile çok akıllı bir şekilde arkadaşlıklarını başlattılar.Almanya olarak sorumluluğmuz ve ben politikacı olsaydım cumhurbaşkanı erdoğanın yaptığını yapardım diyor.
 
Birbaşka Avrupa diplomatlar birliği başkanı prof.Günter meinel diyorki,
Erdoğanın çok farklı bir tarzı ve yapısı var,ve o tarzı ile türkiyeyi bugün çok farklı bir yere getirdi.Erdoğan türkiyeyi çok doğru ve iyi bir şekilde yönetiyor,Avrupada hiçbir lider Cumhurbaşkanı Erdoğan kadar başarılı değil,hiçbir Avrupalı türkiyenin bukadar başarılı olacağını düşümedi  Dolayısıyla türkiyenin bu kadar yükselemesi  belliki onları çok rahatsız etmiş.bütün bu gelişmeler şu anda Recep tayyip Erdoğan ile gerçekleşmiştir.
Türkiyeyi çok ciddi bir şekilde yükseltti  ve büyüttü bu başarı erdoğana bağlıdır Türkiyenin beklenmedik şekilde büyümesi Avrupanın işine gelmiyor.
Avrupada çok küçük bir kesim 15 temmuz darbesinin gerçekleşmesini istemedi,Fakat çoğunlukta darbenin başarılı olmasını istiyorlardı,bütün bunlara rağmen türkiye direndi ve kazandı.
Darbeyi Fetönün yaptğını herkes biliyor ,iki almanya birleşirken 150 000 kişi kamudan ihraç edildi
Neden çünkü güvenmedikleri kişileri çalıştıramazlardı,bugünde aynısını türkiye yapıyor,Türkiyenin okada çok düşmanı varki dost kim düşman kim bilinmiyor halbuki bilinse tirkiye çok rahat edecek nefes alacak Erdoğan bunu yapmaya çalışıyor diyor .
Ne yazıkki bizim içimizdeki dost görünen münafıklar öyle düşünmüyor .
                                                                          YAZIKLAR OLSUN .
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 06:32
Güneş 08:00
Öğle 13:04
İkindi 15:36
Akşam 17:58
Yatsı 19:21
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3279     EURO 6.0542     IMKB 98455     ALTIN 219,530    
*ANKARA