ABDULLAH İRAZ

abdullah.iraz94@gmail.com 13 Kasım 2018 Salı 17:59 DİĞER KÖŞE YAZILARI

İÇERDEKİ HAİNLER

Türkiye Suriye’de Fırat’ın doğusunda Amerika eliyle kurulmak istenen terör koridoruna yöneldikçe içeride birileri Türkiye 'yi karıştırmanın çabası içerisine girdiklerini görüyorum.

Türkiye’nin büyük projeleri, çok büyük hesapları, çok büyük davaları, ve büyük mücadeleleri, hayalleri var. 
Ama Türkiye’ye çelme takma, omuz atma, direncini zayıflatma, vesayetçi patronların
Türkiye projelerini yıkma hayalleride var.
Ne yazıkki Amerikanın Türkiyedeki uzantıları boş durmuyor.
Bunun bir benzerini yine yakın geçmişte Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin “Bağımsızlık referandumu” sırasında gördük.

Suriye’nin kuzeyinden, DAEŞ belası yüzünden Türkiye’ye, Kuzey Irak’a sığınan insanların birkaç katı, PYD YPG PKK terör örgütü yüzünden evinden barkından ayrıldı.

2016’nın ağustos ayında başlayan Fırat Kalkanı Harekatı’nın en önemli safhası olan El Bab’da başımıza nasıl bir tuzak kurulduğunu unutmadık!

Hatırlarsanız o dönemde, Amerika, DAEŞ’in başkenti sayılan Rakka’ya, Türkiye’nin “Birlikte yapalım” dediği operasyonu PYD YPG PKK ile yapmaya karar vermişti.
Amerika, Türkiye’yi PYD YPG PKK terör örgütü ile anlaşmaya zorlamak ve muhatap kabul etmesini sağlamak için DAEŞ’e yol verdi.

AMA Amerikanın kurduğu tuzağa Türkiye düşmedi.
 Girilemez denilen El Bab’ın merkezine girdi. Fırat Kalkanı’nda 71 şehit verdik ama Suriye’nin kuzeyinde kurulmak istenen terör koridoruna izin vermedik.
Dışardan çok içerdekiler in tepkileri ile karşılaştık.
Rakka’yı PYD YPG PKK terör örgütüne anahtar teslimi veren Amerika, oradaki DAEŞ unsurlarını hem El Bab’ta hem Afrin Zeytin Dalı Harekatı’nda Türkiye’ye karşı Mehmetçik’e karşı kullanmıştı.
Bu bilgilerin ışığında son günlerde ele geçirilen patlayıcıları, yakalanan PKK ve DAEŞ’lilerin, düşünülmesi gerekir diyorum.
Soğuk Savaş henüz bitmeden önce Amerika'da 'liberal İslam' konusunda yapılan teorik çalışmaları dikkatle izleyenler bunun akademik bir meraktan ibaret olmadığını görürüler. 
Ankara'nın adeta Amerika ve İsrail tarafından karar verilmiş bir projeyi bozmak adına müdahalede bulunduğu ve bu uğurda gücünü gösterme çabaları takdire şayandır.
İçerdeki hainler olmaz sa dışarıdan bizi kimse yıkamaz.
           Kalın sağlıcakla
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 06:23
Güneş 07:53
Öğle 12:48
İkindi 15:10
Akşam 17:31
Yatsı 18:55
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3516     EURO 6.0960     IMKB 92351     ALTIN 214,815    
ANKARA