AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI KAYA: BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN TEMİNATIDIR ANNELERİMİZ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, "Üstün cesareti ve kahramanlıklarıyla Anadolu’ya ismini veren, birlik ve beraberliğimizin teminatıdır annelerimiz." dedi.

13 Mayıs 2018 Pazar 10:23 < KADIN AİLE

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan KayaAnneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, anneyi, "Doğduğumuzda ilk ses, ilk nefes, sevgi, şefkat ve merhameti ile sığındığımız ilk liman." olarak tanımladı.

Hayata hazırlayan, ilk adımda elinden tutan, ilk kelimeyi öğreten, eğitim ve çalışma hayatında yanında bulunan annelerin, fedakarlığın ve sabrın mimarı olduğunu belirten Kaya, şunları kaydetti:

"Varlığıyla bizlere güç veren, çalışan, üreten, gücümüze güç katan annelerimiz… Gün olur vatan ve hürriyet için can verir, gün olur kutlu davamız için evlatlarını bu topraklar için şehadete uğurlar. Üstün cesareti ve kahramanlıklarıyla Anadolu'ya ismini veren, birlik ve beraberliğimizin teminatıdır annelerimiz. Acılarımızı azaltan, sevinçlerimizi çoğaltan, giymeyip giydiren, evlatlarının başarısı, huzuru ve mutluluğu için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan annelerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz." 

Bakan Kaya, mesajında, kendi annesi başta olmak üzere, tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı.

YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 06:33
Güneş 08:01
Öğle 13:03
İkindi 15:33
Akşam 17:55
Yatsı 19:18
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3600     EURO 6.1048     IMKB 94524     ALTIN 222,454    
*ANKARA