Akif BEDİR

mail.haber111@gmail.com 09 Mayıs 2018 Çarşamba 12:55 DİĞER KÖŞE YAZILARI

BİZ BÖYLE BİLDİK

Milli Görüş bir sevdaydı, bir davaydı, bir kavgaydı bizim için.
 
Aşktı, sevgiydi, şefkatti, kıyamete kadar sürecek hak ile batıl savaşında hakkın adıydı bizim için Milli Görüş.
 
Sadakatti, sabretmekti, önceliklerimizin en başına koyduğumuz kutlu davamızdı Milli Görüş.
 
Her şartta dik duruşu bozmadan milli, manevi değerlerimize sahip çıkmaktı Milli Görüş.
 
Her türlü zorbalığa aman vermeden karşı koyabilmek, direnebilmek bayrağı asla yere düşürmemekti Milli Görüş.
 
Küfrün her türlüsüne eliyle, diliyle ve kalbiyle karşı koyan, Ömer olmak, Hamza olmak, Bilal olmaktı Milli Görüş.
 
Yılmadan, yorulmadan, engel tanımadan hakkın ışığına uzanabilmek, yakalayabilmek için çırpınan, hak yolda saf tutanların davasıydı Milli Görüş.
 
Mazlumların feryatlarına ortak olmak, acılarını yüreğinin en derininde hissetmekti Milli Görüş.
 
Nefsin arzularıyla oynaşmayı, oyununun bir parçası olmayı tüm benlikle kabul etmemek, tanımamaktı… Sahte renkleri reddetmek, buz dağını eriten bir güneşti Milli Görüş…
 
Örnek almak, örnek olmaktı. Ashabın hayatını örnek almak, onlar gibi yaşamaya çalışıp örnek olmaktı Milli Görüş.
 
Hakkı haykırmak, zincir vurulamadan bir ölüp bin dirilmenin, şahlanmanın adıydı Milli Görüş.
 
Dünyayı misafirhane kabul edip, gerçek hayat için çabalayan, hedefi cennet olanların yoluydu Milli Görüş.
 
Engel tanımadan, sahte yüzlere, sözlere kanmadan varılması gereken hedefe ilerlemekti.
 
Birilerinin gönlüne, arzularına göre değil kendi gerçeklerine göre hareket edenlerin haykırışıydı bizler için Milli Görüş…
 
Mücadelesi önce nefsiyle, sonra küfürle olan, yönü hak olan, eylemi hak için hakça olandı Milli Görüşçü.
 
Milli görüşçü, milli duruşu olan, ahdine sadık, dostlarına karşı vefalıydı.
 
Milli görüşçü, davası İslam olan, Müslüman milletlerin dertleriyle dertlenen, hüzünlerinden acı duyandı. Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür ve istikrarlı, davası ve duası ben değil biz olandı.  
 
Milli görüşçü, yürüdüğü kutlu yolda önüne dizilen engelleri sıkılıp yorulmadan sabır ve sadakatle aşandı.  
 
Milli görüşçü, cihan hâkimiyeti ideali, Türk-İslam birliği hayaliyle yaşayan, adil düzeni kurmak ve bütün insanlığı kurtarmak için, bütün gücünü seferber edendi.
 
Biz böyle gördük, böyle bildik, böyle inandık ve yaşadık.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gitsin, zor durumda kalsın da isterse Türkiye batsın diyen “tasmalı” muhalefetle birlikte hareket edenler Milli Görüşçü değildir.
 
Yüzyılların hesabıyla, kurulmaya çalışılan, geleceğin dünyasında bir yer edinmeye çalışan, güçlü olmaya, bir daha vesayet altına girmemeye, dış müdahale alanlarını kapatıp yeniden diriliş, yükseliş için çırpınanlara engel olmaya çalışanlar Milli Görüşçü değildir.
 
“Haçlı-Siyonist İttifakı”nın ve onların “yerli işbirlikçileri”nin eteklerine asılıp vekâlet kapma savaşına girenler, Üç-beş koltuk için CHP’nin kapısında yatanlar Milli Görüşçü değildir.
 
Liderine “katil” yaftası yapıştıran CHP’lileri, dine ve vatana ihanet eden HDP’lileri PKK’lıları ve FET֒nün teröristlerini içlerine sindirenler, “şer ittifakı”nın projelerine katalizör olanlar Milli Görüşçü değildir.
 
Küresel güçlerin, yerli işbirlikçilerinin ve Türkiye’nin güçlenmesinden rahatsız olan Haçlı Siyonist ortaklığının sözcülüğünü yapanların algılarına “esir” olanlar Milli Görüşçü değildir.
 
Türkiye, kendi bölgesinde ateş çemberinin içinde mücadele verirken, gözünü kin ve nefret bürümüş, ihanet edecek noktaya gelmiş bir kötülük koalisyonunun içerisinde olanlar Milli Görüşçü değildir.
 
Milli Görüşçü değer verdiklerinin de, değersiz saydıklarının da, umursadıklarının da, umursamadıklarının da, kabullendiklerinin de, kabullenmediklerinin de muhasebesini yapmak, bu hususta doğru çizgiden sapmaları tespit etmek zorundadır.
 
Necmettin Erbakan’ın kurduğu ve ekonomik alanda büyük reformlara imza atan Refahyol hükümetinin 28 Şubat darbesi ile devrilmesine önayak olan FET֒nün siyasi ayağı Akşener’e ortak ve destek olanlar Milli Görüşçü değildir.
 
Dünyadaki bütün şer odaklarının, ABD, AB ve bilumum Batı ülkelerinin desteklediği ve Türkiye’nin başına geçirmek istediği isme “Gül”üp, destekleyenler Milli Görüşçü değildir.
 
28 Şubat sürecinde en büyük Erbakan düşmanlığı yapanları Erbakan adına ödüllendirenler Milli Görüşçü değildir.
 
28 Şubat oyunun aktif oyuncularından “travesti” Sisi’nin vekil adaylığı için başvurduğu parti benim partim, davası benim davam olamaz.
 
Ülkemizin geleceği, İslam âleminin huzura ve barışa kavuşması, dünyamızda bir saadet döneminin başlaması hayallerle değil dünya gerçekleriyle ve bölgesinde ve dünyada söz sahibi olmaktan geçiyor.
 
Erbakan’ın mirasını çoktan tüketen Saadet, fabrika ayarlarına dönmediği müddetçe siyaseten bitkisel hayattan çıkamayacaktır. Benden söylemesi.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 06:23
Güneş 07:53
Öğle 12:48
İkindi 15:10
Akşam 17:31
Yatsı 18:55
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3516     EURO 6.0960     IMKB 92351     ALTIN 214,815    
ANKARA