CİNSEL İSTİSMAR SUÇLARI TASARISI 19 NİSAN'DA ADALET KOMİSYONUNDA

Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, tali komisyon olarak görüştüğü cinsel istismar suçlarına ilişkin düzenlemeleri içeren tasarıyı perşembe günü esas komisyon olan Adalet Komisyonunda ele alacak.

17 Nisan 2018 Salı 14:48 < GÜNDEM

Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonutali komisyon olarak görüştüğü cinsel istismar suçlarına ilişkin düzenlemeleri içeren Türk Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nı benimsedi.

Komisyon, tasarıyı tali komisyon olarak görüşmek üzere, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar başkanlığında toplandı.

Ünüvar, toplantının başında yaptığı konuşmada, tasarının Adalet Komisyonunda değerlendirileceğini ancak bazı maddelerinin kendi komisyonlarını ilgilendirdiği için tali komisyon olarak görüştüklerini söyledi.

Komisyonda hükümeti temsil eden Adalet Bakanlığı Kanunlar Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ökmen, tasarıdaki düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Selahattin Güven, sadece kanunlar üzerinde çalışma yapılmadığını, koruma ve önlemeye yönelik çalışmalar yaptıklarını bildirdi. Ortaya çıkan ve çıkmayan istismar ile ilgili saha çalışmalarının, araştırmaların eksik olduğunu dile getiren Güven, bu yıl buna ilişkin bir araştırma yapılması gerektiğini kaydetti.

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zeki Korkutata, Sağlık Bakanlığı kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Tasarı perşembe günü Adalet Komisyonuna gelecek

Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, tali komisyon olarak görüştüğü cinsel istismar suçlarına ilişkin düzenlemeleri içeren Türk Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısını kabul etti.

Tali komisyon olarak dün Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunda, bugün ise Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda görüşülen tasarı, 19 Nisan Perşembe günü esas komisyon olan Adalet Komisyonunda ele alınacak.

YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 06:23
Güneş 07:54
Öğle 12:48
İkindi 15:10
Akşam 17:31
Yatsı 18:55
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3654     EURO 6.0874     IMKB 90399     ALTIN 214,824    
ANKARA