Anasayfa » ÇOCUKLARIMIZ
4 milyon çocuk 'trafik dedektifi' oldu
"Çocuklar İçin Trafik Eğitimi Projesi" kapsamında bu yıl 700 bin çocuk trafik güvenliği eğitimi aldı ve bugüne kadar yaklaşık 4 milyon 400 bin öğrenciye eğitim verildi.
Savaşın çocukları Türkiye'de geleceğe umutla bakıyor
Ülkelerindeki iç savaşta yakınlarını kaybeden Suriyeli çocuklar, Türkiye'de hayata umutla bakmaya çalışıyor.
Trablus'ta 500 bin çocuk tehdit altında
UNICEF, çatışmaların sürdüğü Libya'nın başkenti Trablus'ta 500 bin çocuğun doğrudan tehdit altında olduğunu açıkladı.
'Türk Dünyası Çocuk Vakfı' açıldı
Türk Dünyası Çocuk Vakfı (TDÇV) Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Topsakal, "Özellikle bu çocukları bu dünyaya ve geleceğe hazırlama açısından da misyonumuz vardı. Bu misyonu tamamlamak için Türk Dünyası Çocuk Vakfı'nı kurduk." dedi.
Prof. Dr. Taşan: Çocuğunuzu fastfood ile ödüllendirmeyin
Prof. Dr. Ertuğrul Taşan, "Okullar başladı, çocuklarımızın başarılarını fastfood ile ödüllendirmeyelim. Eğlenmek her zaman yemek yemek değildir, eğlenmek bir sosyal faaliyettir, bir harekettir." dedi.
'Her 5 saniyede bir çocuk açlıktan ölüyor'
Dünya Gıda Programı İcra Direktörü Beasley, "Her 5 saniyede bir çocuk açlıktan ölüyor. Dünyada 300 trilyon dolarlık bir varlık bulunuyorken bu durum kabul edilemez ve affedilemez." dedi.
Ekolojik oyuncak müzesi açılış için gün sayıyor
Samsun'un Tekkeköy ilçesinde elde yapılan ahşap oyuncaklardan oluşacak, ziyaretçilerin oyun oynayıp atölyesinde oyuncak yapabileceği ekolojik müzenin hazırlıklarında sona gelindi.
'Köy Sineması' çocuklar için perde açıyor
Yozgat Valiliği'nce oluşturulan gezici sinema, köylerde yaşayan ve hayatında hiç sinemaya gitmemiş çocukları beyaz perdeyle tanıştırıyor.
Tokat'ta 3 yaşındaki kız çocuğunun arama çalışmaları sürüyor
Tokat'ın Turhal ilçesinde 3 hafta önce Evrim Atış'ın kaybolmasıyla ilgili başlatılan soruşturma ve arama çalışmaları devam ediyor.
Suriyeli hasta bebeğe Türk hemşire ve doktorlar sahip çıktı
Suriye'de beslenme bozukluğu bulunan ve zatürreye yakalanan 10 aylık Hasan Cuma'ya, tedavi için getirildiği Kilis'teki sağlık çalışanları sahip çıkarak, hem tedavisini hem de bakımını üstlendi.
ANKARA ⇓
İmsak 06:22
Güneş 07:52
Öğle 12:47
İkindi 15:10
Akşam 17:30
Yatsı 18:55
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3331     EURO 6.0801     IMKB 92336     ALTIN 213,572    
ANKARA