DİRİLİŞ ERTUĞRUL'DA NEFESLER KESİLECEK!

Diriliş Ertuğrul 115. son bölüm ile nefesler kesilecek. Yayınlanan yeni bölüm fragmanının ardından Ertuğrul Beyin akıbeti merak konusu oldu.

18 Nisan 2018 Çarşamba 01:10 < MEDYA
TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul 115. son bölüm heyecanla bekleniyor. Emir Sadettin Köpek'i öldürmek için harekete geçen Ertuğrul Bey, hain bir pusuyla karşı karşıya kaldı. Ertuğrul beyin buradan nasıl kurtulacağı merak edilirken kayı obasında da savaş başlıyor. Diriliş Ertuğrul 115. son bölümde Sultan ve Artuk Bey, Aydoğmuş ile askerleri tarafından baskın yedi. Peki yeni bölümde neler yaşanacak? İşte ayrıntılar... Diriliş Ertuğrul 115. son bölümü ile heyecan giderek artıyor. Gelecek hafta dizinin son sahnesi nefesleri kesmişti. Verilmeyen fragman ile bu heyecan iki katına çıkmıştı. Yeni bölüm ne kadar izleyenleri tatmin etse de Emir Sadettin Köpek'in ölmemesi izleyicileri çileden çıkarttı.
DİRİLİŞ ERTUĞRUL 115. SON BÖLÜMDE NELER OLACAK?
(TAHMİNLER) Sultan'ın Kayı obasında olduğunu öğrenen Sadettin Köpek, Aydoğmuş'a bir mektup yazarak çoluk çocuk herkesi katletmesi için emir vermişti. İçerde büyük bir aksiyon yaşanacak ve Aydoğmuş'un öleceği tahmin ediliyor. Artuk Bey ve Sultan'ın imdadına zar zor da olsa Bamsı Alp yetişiyor. Ancak bu baskın sonunda obada birçok şehit verilecek. Hafsa Hatun, Konya'ya giderek şifasını arayacak. Gerçek hayatta da hamile olduğu için diziye bir süre ara verecek.

ERTUĞRUL BEY NASIL KURTULACAK?
Sadettin Köpek'i öldürmek için ulak olarak çadıra giren Ertuğrul, karşısında Günalp'i buluyor. Burada Günalp ve Ertuğrul Bey büyük bir kavga ediyorlar. Ancak sonradan içeri giren askerler Ertuğrul'u yakalamayı başarıyorlar. Sadettin Köpek, ölmesi için hayal kurduğu Ertuğrul'a işkence ediyor. Daha sonra ise Ertuğrul Bey tutuklanıyor. Tutuklandığı sırada Günalp'e 'bu itin eteğini öpüp uç beyliğimi daim kılmak varken, neden bu kadar eziyete katlanayım'' diye bağırıyor. Tarihte yer alan bilgilere göre Sadettin'i Hüsamettin Karaca öldürüyor. Bu nedenle 2 ihtimal yer alıyor; Ertuğrul Beyin yakalanması nedeniyle bir ziyafet verir. Bu ziyafet sırasında ise Hüsamettin Karaca, yarıda kalan işi tamamlayabilir. İkinci bir ihtimal ise Ertuğrul'un imdadına Turgut ve Hüsamettin Karaca yetişir. Sadettin'i öldürürler ve komuta Hüsamettin'e geçer. Böylece Ertuğrul Bey kurtulmuş olur.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 06:33
Güneş 08:01
Öğle 13:03
İkindi 15:33
Akşam 17:55
Yatsı 19:18
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3600     EURO 6.1048     IMKB 94524     ALTIN 222,454    
*ANKARA