Anasayfa » DIŞ POLİTİKA
İran'a beklemediği yerden darbe!
Danimarka Dışişleri Bakanı Anders Samuelsen, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği'nin (AB) İran istihbaratına yaptırım uygulama karar aldığını açıkladı. Bu kararın alınmasına gerekçe olarak ise, İran'ın Avrupa ülkelerinde suikast girişimi düzenlemeye çalışması gösterildi.
Pentagon'da özel kalem müdürü istifa etti
ABD Savunma Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Kevin Sweeney'in görevinden istifa ettiği bildirildi.
Erdoğan-Poroşenko görüşmesi sona erdi
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile görüştü.
Sudan resti çekti: Diz çökmeyeceğiz
Sudan Cumhurbaşkanı Beşir, "Bazılarının diz çöktürme çabalarına rağmen krizden kurtulacağız. Bunlar da geçecek ancak sabır ve sürekli çalışmamız lazım" dedi.
Rejim kente girip bayrak dikti! Rusya'dan açıklama
Reuters'a açıklama yapan PKK/YPG, Münbiç'ten çekildiğini belirterek bölgeye Esed rejimini davet etti. Suriye ordusu ise kente girip bayrak diktiklerini yine Reuters aracılığıyla duyurdu. Konu ile alakalı ise Türk Dışişleri'nden ve Rusya'dan açıklama geldi.
Katar anlaşması Resmi Gazete'de
Türkiye ile Katar arasında imzalanan çifte vergilendirmeyi önlemeye yönelik anlaşmanın onaylanmasına ilişkin kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Türkiye ile ilişkiyi kes şantajı
Ulusal Kongre Partisi Lideri Muhammed Mustafa, adını vermediği bir ülkenin Sudan’dan maddi yardım karşılığında Türkiye, Katar ve İran ile ilişkilerini kesmesini istediği ama reddettiklerini söyledi.
Türkiye-Afrika ilişkileri 2018'de hız kazandı
Türkiye, barındırdığı ekonomik ve ticari potansiyel ile yatırımcıları kendisine çekmeye devam eden Afrika ile ilişkilerine 2018'de hız verdi.
Türkiye ve İran'dan ortak karar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile düzenlediği ortak basın toplantısında ortak hedef vurgusu yaparak, "Bölgemizde yaşanan çatışmanın sona erdirilmesi için Türkiye ve İran’ın birlikte atabileceği çok önemli adımlar vardır" dedi
İsrail Başbakanı Netanyahu: ABD Suriye'den çekilme kararı öncesi İsrail'i bilgilendirdi
İsrail Başbakanı Netanyahu, "ABD yönetimi, başkanın (Trump) Suriye'deki güçlerini çekme niyetinde olduğunu bana söyledi. ABD yönetimi bölgedeki etkilerini göstermek için başka yollara sahip olduğunu açıkça belirtti.” dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 06:33
Güneş 08:01
Öğle 13:03
İkindi 15:33
Akşam 17:55
Yatsı 19:18
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3600     EURO 6.1048     IMKB 94524     ALTIN 222,454    
*ANKARA