Anasayfa » DÜNYA
FBI Direktörü Wray: Rusya örtülü operasyonlarını sürdürüyor
ABD Federal Soruşturma Bürosu Direktörü Christopher Wray, Rusya'nın seçimlere müdahale ettiği iddiası hakkında "Rusya örtülü nüfuz operasyonlarını bugün dahi sürdürüyor." dedi.
Pakistan'da seçim güvenliği tartışmaları
Pakistan'daki Muttahida Meclis-i Amal Partisi (Birleşik Eylem Konseyi - MMA) liderleri, 25 Haziran seçimleri öncesinde tehdit altında olduklarını söyledi.
AB'den OHAL açıklaması
Avrupa Birliği (AB), Türkiye'de 2016'daki darbe girişiminin ardından uygulanan olağanüstü halin (OHAL) kaldırılmasının memnun edici bir adım olduğunu bildirdi.
Yatağan Termik Santrali'nin kömür bandı çöktü: 9 yaralı
Başbakan Malcom Turnbull, sorumluluk alanındaki kilise bölgesindeki pedofili iddialarını polise bildirmediği için hüküm giyen Adelaide Başpiskoposunun görevden alınmasını istedi.
'TÜRKPA, uluslararası alanda tanınan kurum haline geldi'
Kazakistan Dışişleri Bakanı Kayrat Abdrahmanov, "TÜRKPA, son yıllarda Türk cumhuriyetlerinin uluslararası alanda tanınan parlamenter diplomasi kurumu haline geldi" dedi.
İsrail'de 'Yahudi ulus devlet' yasası kabul edildi
İsrail Meclisi, tartışmalara neden olan "Yahudi ulus devlet" yasasını kabul etti.
YPG/PKK ve Esed petrol ile gazın devri için de anlaştı
Terör örgütü YPG/PKK ve Beşşar Esed rejimi, örgüt işgalindeki iki büyük barajdan sonra petrol kuyularının işletmesinin rejime devri konusunda da anlaştı.
Blue Origin'dan uzay aracı denemesi
Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'a ait roket şirketinin uzaya fırlattığı kapsül 119 kilometre yüksekliğe çıktı.
Kartlı ödemeler yılın ilk yarısında yüzde 20 büyüdü
Finansal okuryazarlıktaki artış, kartlı ödemelerin sağladığı avantajlar ve e-ticaret kullanımının yaygınlaşmasına paralel olarak kartlı ödemeler bu yılın ilk 6 ayında yüzde 20 artarak 380 milyar TL'ye ulaştı.
Suriye'de karşılıklı tahliyeler başladı
Suriye'nin İdlib ilinde rejim karşıtı silahlı gruplar ve askeri muhaliflerin kuşatmasındaki Fua ve Keferya beldelerinden karşılıklı tahliyeler başladı.
ANKARA ⇓
İmsak 03:40
Güneş 05:28
Öğle 13:01
İkindi 16:55
Akşam 20:21
Yatsı 22:02
DÖVİZ KURLARI
USD 4.8312     EURO 5.6085     IMKB 92626     ALTIN 189,242    
20°ANKARA