Anasayfa » DÜNYA
ABD Basınından Kayıp Gazeteci İçin Dikkat Çeken İddia: Kaşıkçı Cinayetinden General Assiri Sorumlu T
New York Times gazetesi, Suudi Arabistan'ın gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesinden, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın üst düzey danışmanlarından istihbarat yetkilisi General Ahmed el Assiri'yi sorumlu tutacağını iddia etti.
4 lider İstanbul'da buluşacak!
Suriye Konulu Dörtlü Zirve'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliğinde Putin, Macron ve Merkel'in katılımıyla 27 Ekim'de İstanbul'da yapılacağı bildirildi.
4 lider İstanbul'da buluşacak!
Suriye Konulu Dörtlü Zirve'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliğinde Putin, Macron ve Merkel'in katılımıyla 27 Ekim'de İstanbul'da yapılacağı bildirildi.
Suudileri iyice köşeye sıkıştıracak çıkış!
İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili yaptığı açıklamada "Suudi Arabistan'la stratejik bir ortaklığımız var ancak eğer iddialar doğruysa bu konuda oldukça net olup ona göre kararlar alırız" dedi.
Komşu'dan Türkiye'ye karşı skandal bir hamle daha!
Hain darbe girişimi sonrasında 4 bini aşkın FETÖ mensubuna kucak açan ve 8 firari FET֒cü darbeciye siyasi oturum hakkı tanıyan Yunan Adalet ve İçişleri Bakanlıkları'nın yeni bir skandal karara imza atmak üzere çalışma başlattığı öğrenildi.
F-35'de yeni sorun! Bir ülke daha uçuşları durdurdu
ABD, İsrail ve İngiltere'den sonra Birleşik Krallık da arıza tespit edilmesinden sonra F-35 savaş uçaklarının uçuşlarını iptal etti.
Halep’te yağma savaşı: 85 ölü
Suriye’de rejime bağlı Şebbiha milisleri ile İran’ın kontrol ettiği Şii milisler Halep’te birbirine girdi. Çatışma yağma ve talan bölgelerini paylaşma konusundaki gerilimle başladı. İki taraftan 85 kişi öldü, 110 kişi yaralandı. Suriye ordusu, Berri ve Beggara aşiretlerine mensup Şebbihalarla Şii milisler arasındaki savaşa müdahale etmedi.
Çin'den skandal hamle! Sapkın uygulama
Çin Yönetimi, zorla toplama kamplarına aldığı Uygur Türklerinin çocuklarını da akrabalarına vermek yerine yetimhanelere yerleştiriyor. İnsan Hakları İzleme Örgütü, uygulamayı “sapkın hükümet programının parçası” şeklinde nitelendirdi. Program uyarınca Uygur Türkü çocukların yüzde 100’ünün yetimhanelere alınması planlanıyor.
ABD'den yaptırım çağrısı! 4 ay zamanı var
ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Donald Trump'a bir mektup göndererek Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın akıbetinin "Magnitsky Yasası" kapsamında soruşturulmasını ve olayda Suudi Arabistan'ın rolünün olduğunun ortaya çıkması halinde bu ülkeye güçlü ve kapsamlı yaptırım çağrısında bulundu.
Bomba iddia! Cemal Kaşıkçı'yı öldüren kişi belli oldu
Amerikan New York Times gazetesi, Suudi Arabistan’ın gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinden, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın üst düzey danışmanlarından istihbarat yetkilisi General Ahmed el Assiri’yi sorumlu tutmaya hazırlandığını yazdı. Gazeteye göre, Suudi Arabistan yönetimi, General Assiri’nin Muhammed bin Selman’dan Kaşıkçı’yı yakalaması için sözlü yetki aldığını ancak Assiri’nin bu y
ANKARA ⇓
İmsak 05:33
Güneş 06:56
Öğle 12:40
İkindi 15:41
Akşam 18:12
Yatsı 19:30
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6543     EURO 6.5103     IMKB 96455     ALTIN 223,380    
24°ANKARA