Anasayfa » DÜNYA
Tunus'ta 'mirasta kadın erkek eşitliği' eylemi
Başkent Tunus'ta Ulusal Kadın Bayramı dolayısıyla bir araya gelen, başta miras hukuku olmak üzere her alanda kadın erkek eşitliği taleplerini dile getirdi.
İsveç'te 97 araç kundaklandı
İsveç'te kimliği belirsiz kişilerce Göteborg'da 80, Stockholm'de 13, Malmö ve Helsingborg'da 4 araç kundaklandı.
Afganistan'da Taliban askeri kampa saldırdı
Taliban militanlarının, Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab vilayetinin Gormaç ilçesindeki askeri kampa saldırdığı bildirildi.
Kazakistan ekonomisi yüzde 4 büyüdü
Kazakistan Ulusal Ekonomi Bakanı Timur Suleymenov, "Enflasyonist baskının zayıflaması, yüksek yatırım aktifliği ve ana sektörlerdeki olumlu dinamikler ekonominin büyümesini sağladı." dedi.
İngiltere'nin BM Temsilcisinden Türkiye-ABD açıklaması
İngiltere'nin BM Daimi Temsilcisi Pierce, "Türkiye'nin modern bir demokrasi olduğunu düşünüyorum ve hukukun üstünlüğüne, hukuk kurallarına uyacağını umuyoruz." dedi.
Netanyahu ile Sisi'nin gizlice görüştüğü iddiası
İsrail Başbakanı Netanyahu ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi arasında başkent Kahire'deki gizli görüşmenin 22 Mayıs'ta gerçekleştiği öne sürüldü.
Mısır'da İhvan'dan yeni girişim
İhvan, ülkenin içinde bulunduğu siyasi krizden çıkması için 10 maddelik "Ulusal Diyalog Çağrısı"nı açıkladı.
Florida'da 'zehirli algler' OHAL ilan ettirdi
ABD'nin Florida eyaletinde, balıkların ölmesine, sahiller ve restoranların boşalmasına neden olan "zehirli algler" eyaletin bazı bölgelerinde OHAL ilan edilmesine neden oldu.
Bolton, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Kılıç ile görüştü
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile Beyaz Saray'da bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Papaz Brunson konusu ile Türk-Amerikan ilişkilerindeki son durum ele alındı.
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Suudi Veliaht Prens Salman ile telefonda görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Salman ile yaptığı telefon görüşmesinde Suriye, Afganistan ve Yemen konularının ele alındığı bildirildi.
ANKARA ⇓
İmsak 04:18
Güneş 05:53
Öğle 12:59
İkindi 16:46
Akşam 19:53
Yatsı 21:22
DÖVİZ KURLARI
USD 6.4985     EURO 7.3766     IMKB 93419     ALTIN 243,842    
19°ANKARA