Anasayfa » DÜNYA
İran gaz sahasında çoğunluk hisse Çin'in oldu
ABD'nin yenilenen yaptırımları nedeniyle ülkeden çekilme kararı alan Fransız Total'in Güney Pars Gaz Sahası'ndaki hisselerini Çin Devlet Petrol Şirketi aldı.
'Trump'ın İran yaptırımları mantık dışı'
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini’nin danışmanı Nathalie Tocci, "İran’ı müzakere masasına çekmek için yaptırımların tekrar uygulamaya konulması, mantıksız bir siyasi girişimdir." dedi.
Hazar'da tarihi anlaşmaya doğru
Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev, "Yarın burada (Aktau'da) Hazar'a kıyısı olan ülkelerin devlet başkanları toplanacak ve 20 yıldır müzakere ettiğimiz Hazar denizinin hukuki statüsüyle ilgili tarihi belgeyi imzalayacaklar." dedi.
Okinawa Adası'ndaki ABD üssünün yerinin değiştirilmesi planı protesto edildi
Japonya'nın Okinawa Adası'ndaki ABD'ye ait bir hava üssünün yerinin değiştirilmesine on binlerce kişi bir araya gelerek tepki gösterdi.
NASA uzay aracının Güneş'e yolculuğu ertelendi
ABD Havacılık ve Uzay Dairesinin (NASA), bu sabah Florida'daki Cape Canaveral uzay üssünden fırlatmayı planladığı Parker Solar Probe (Parker Güneş Kaşifi) uzay aracının yolculuğu, son anda çıkan teknik arıza nedeniyle ertelendi.
Tarım ilaçları üreticisi Monsanto'ya 289 milyon dolar tazminat cezası
ABD merkezli tarımsal biyoteknoloji şirketi Monsanto, kan kanserine yakalanan kişinin açtığı dava sonucu 289 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.
İdlib'e karşı Esed-YPG/PKK ittifakı
Terör örgütü YPG/PKK, Türkiye ile ABD arasında YPG/PKK'nın Münbiç'ten çıkarılmasını öngören mutabakatına karşın Esed rejimiyle askeri bağlarını güçlendiriyor.
Trump'ın çelik-alüminyum tehdidinin karşılığı yok
ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'den çelik ve alüminyum ithalatına uygulanan ek verginin sırasıyla yüzde 50 ve yüzde 20'ye yükseltileceğini açıklaması her iki sektörün ihracat kompozisyonu açısından bir anlam ifade etmiyor.
Danimarka’da peçeli kadınlara hapis cezası gündemde
Danimarka Halk Partisi ve hükümetin büyük ortağı Liberal Parti Venstre, kamusal alanda peçe ve burka giyenlere hapis cezası verilmesini gündeme aldı.
Endonezya’daki depremde ölü sayısı 387'ye yükseldi
Endonezya’nın Lombok Adası’nda pazar günü meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremde ölü sayısının 387’ye yükseldiği bildirildi.
ANKARA ⇓
İmsak 04:18
Güneş 05:53
Öğle 12:59
İkindi 16:46
Akşam 19:53
Yatsı 21:22
DÖVİZ KURLARI
USD 6.4985     EURO 7.3766     IMKB 93419     ALTIN 243,842    
19°ANKARA