Anasayfa » DÜNYA
İngiltere'de mülteci çocuğa saldıran öğrenciye nefret suçu soruşturması
İngiltere’de Suriyeli mülteci çocuğa saldıran 16 yaşındaki öğrenci hakkında nefret suçu kapsamında soruşturma başlatıldı.
AB Temel Haklar Ajansı Başkanı O’Flaherty: Avrupa’da siyahiler ırkçı tacizlere maruz kalıyor
AB Temel Haklar Ajansı Başkanı O’Flaherty, "AB içinde siyahi insanlar, ten renklerinden dolayı kabul edilmez bir şekilde yaygın ayrımcılık ve ırkçı tacizlere maruz kalıyor." dedi.
Arjantin'de federal yargıç Veliaht Prens bin Selman için istinabe talep etti
Arjantin'de federal yargıç, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman hakkında Türkiye, Yemen, Suudi Arabistan ve Uluslararası Ceza Mahkemesinden istinabe talepnamesi istedi.
Trump yönetiminin Kaşıkçı tutumu kendi parti senatörleri tarafından eleştiriliyor
ABD Washington Post gazetesi, Trump yönetiminin Cemal Kaşıkçı cinayetini örtme çabalarının kendi partisindeki Cumhuriyetçi senatörleri bile rahatsız ettiğini yazdı.
Susan Rice: Başkan Trump'ın Veliaht Prens ile esrarengiz sevdası bitmeli
ABD'nin eski Başkanı Obama'nın ulusal güvenlik danışmanı Rice, "Başkan Donald Trump'ın, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile esrarengiz sevdası bitmeli." dedi.
Demokratların Temsilciler Meclisi Başkan adayı Pelosi
Demokrat Partinin Temsilciler Meclisindeki lideri Nancy Pelosi, parti içerisindeki itirazlara rağmen oy çokluğuyla Temsilciler Meclisi Başkanlığına aday gösterildi.
İsrail 2018'de Kudüs'te Filistinlilere ait 133 evi yıktı
İsrail'e bağlı Kudüs Belediyesi ekipleri yıl başından bu yana işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait 133 evi ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıktı.
Rusya'dan nükleer reaktörlerin ömrünü uzatan yeni teknoloji
Rosatom, Rus bilim insanları tarafından geniş kapasiteli nükleer reaktörlerin ömrünün uzatılması için geliştirilen teknolojiyi deneyen ilk şirket oldu.
NATO'dan siber savunma tatbikatı
NATO'nun siber savunma alanında en kapsamlı tatbikatı olarak bilinen "Siber Koalisyon Tatbikatı"nın 11'incisi Estonya'da gerçekleştiriliyor.
Enver İbrahim'den Goldman Sachs'a 'yolsuzluk' tepkisi
Malezya'da Halkın Adaleti Partisi Genel Başkanı İbrahim, "(Goldman Sachs'ın yolsuzluğa karıştığı iddiaları) Malezya gibi ekonomisini iyileştirmeye çalışan bir ülkeyi kullanmış olmaları benim için son derece iğrenç bir şey." dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 06:22
Güneş 07:52
Öğle 12:47
İkindi 15:10
Akşam 17:30
Yatsı 18:55
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3331     EURO 6.0801     IMKB 92336     ALTIN 213,572    
ANKARA