Anasayfa » EĞİTİM
YKS adaylarının eğitim bilgilerini güncelleme sistemi erişime açıldı
ÖSYM tarafından YKS başvurularında, e-Okul'dan eğitim bilgisi gelmeyen adayların bilgilerinin kontrol, güncelleme ve teyit işlemlerinin yapılabilmesi için Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi erişime açıldı.
Bu yıl ilk kez uygulanıyor!
Milli Eğitim Bakanlığınca, liselere yerleştirmede bu yıl ilk kez uygulanan ve 8'inci sınıfa devam eden öğrencilerin isteğe bağlı girdiği merkezi sınav başladı
'YÖK Mobil' en popüler uygulamalar listesinde
Yükseköğretim Kurulunca kullanıma sunulan "YÖK Mobil", indirilme oranlarıyla "Eğitim ve Yaşam Tarzı" kategorilerinde Google Play'de Türkiye'nin en popüler ikinci, App Store da ise en popüler üçüncü mobil uygulaması oldu.
MEB Müsteşarı Tekin: İsteyen çocuklarımız LGS'ye girsin
MEB Müsteşarı Tekin, velilerden Liselere Geçiş Sınavı'nı çok abartmamalarını isteyerek, "Kendilerine sunacağımız çok iyi alternatifler olacağını taahhüt ediyorum. Bu sınavda çocuklarımızı rahat bıraksınlar, isteyen çocuklarımız LGS'ye girsin." dedi.
'Yükseköğretime erişimde tatminkar seviyedeyiz'
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Artık yükseköğretime erişim diye bir sorun Türkiye'nin gündeminden çıkmıştır. Yükseköğretime erişimde tatminkar bir seviyedeyiz." dedi.
ALES sonuçları açıklandı
ÖSYM takvimine göre 7 Haziran'da açıklanması beklenen sınav sonuçları, lisansüstü programlara başvuruların başlaması dolayısıyla erken açıklandı.
Sıcak hava notları düşürüyor
ABD Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosunun araştırması, sıcak havanın öğrencilerin sınavlardaki başarılarının düşmesinde etkili olduğunu gösterdi.
'Sözlük Özgürlüktür Projesi'nde, 6 bin 200 öğretmene ulaştık'
İstanbul Milli Eğitim Müdürü Yelkenci, "Biz, "Sözlük Özgürlüktür Projesi" için bin öğretmene ulaşabilir miyiz?' sorusunu kendimize sorarken, 6 bin 200 öğretmene ulaştık." dedi.
Engelli öğrencilerin eğitim desteği 16 milyar lirayı geçti
Engelli öğrencilerin eğitimi için özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine Milli Eğitim Bakanlığınca 12 yılda 16 milyar 271 milyon 365 bin 467 lira ödeme yapıldı.
TUS birinci dönem ek yerleştirme sonuçları açıklandı
ÖSYM tarafından, 2018 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı birinci dönem ek yerleştirme sonuçları açıklandı.
ANKARA ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:12
Öğle 12:55
İkindi 16:52
Akşam 20:26
Yatsı 22:13
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7262     EURO 5.4889     IMKB 93043     ALTIN 194,427    
27°ANKARA