Anasayfa » EĞİTİM
Ders muafiyeti sorununa 'dostane çözüm'
KDK'nin "dostane çözüm" yolu kapsamında yaptığı görüşmeler sonrasında bir üniversite öğrencisi, daha önce aldığı derslerden muaf tutuldu.
KPSS için 'sıkça sorulan sorular ve cevapları'
2018-KPSS lisans düzeyine ilişkin kamuoyunda anlaşılmayan konulara açıklık getirmek amacıyla sıkça sorulan 32 soru ve cevabı, ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlandı.
Okuma yazma seferberliği umutlarını yeşertti
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde tek gözüyle sadece gün ışığında yüzde 10 görebilen Cengiz Körhan, okuma yazma seferberliği kapsamında açılan kursta kendisi için görevlendirilen özel öğretmenden eğitim alıyor.
İlk mektubunu Emine Erdoğan'a yazdı
Sinop'ta açılan okuma yazma kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlerden 60 yaşındaki Ali Rıza Tüysüz el yazısıyla yazdığı ilk mektubunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a gönderdi.
Öğrencilerin robotları 'egemenlik yolunda' yarıştı
Zonguldak'ta lise ve ortaokul öğrencilerinin bilimsel çalışmalar içinde bulunmaları amacıyla "Kurtuluşa Gidişin Dijital Ayak İzi" isimli çizgi izleyen robot yarışması yapıldı.
ÖSYM'den sınav binalarına ulaşımda 'QR kod' dönemi
ÖSYM, sınava gecikmeleri önlemek amacıyla giriş belgelerinde sınav binalarının konum bilgilerinin yer aldığı QR kod sistemini başlattı.
Başbakan Yardımcısı Işık: Bu çağın okur-yazarlığı kodlamadır
Başbakan Yardımcısı Işık, "Bu çağın okur-yazarlığı kodlamadır. Bu çağda kodlama bilmeyen, 'ben okur-yazarım' demesin." dedi.
Kütahya'da lise öğrencilerinden Dumlupınar Müzikali
Kütahya'da yaklaşık 10 ayda hazırlanan 120 lise öğrencisi, Dumlupınar Müzikali'nde görsel şölen sundu.
Fransa'da öğrencilerin işgalindeki üniversitede tahliye operasyonu
Fransa'da eğitim reformunu protesto eden öğrencilerin 6 Mart'tan beri işgal ettiği Toulouse Jean-Jaures Üniversitesi, polisin operasyonuyla tahliye edildi.
'Erasmus sayesinde her sene yaklaşık 55 bin Türk öğrenci yurt dışına gidiyor'
AB Bakanlığı Müsteşarı Yenel, "Erasmus sayesinde her sene yaklaşık 55 bin Türk öğrenci, yurtdışına gidiyor. Bu bakımdan bütçenin artmasıyla birlikte bu sayının da artmasını bekliyoruz." dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 05:08
Güneş 06:32
Öğle 12:46
İkindi 16:09
Akşam 18:49
Yatsı 20:07
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0972     EURO 7.1624     IMKB 99547     ALTIN 235,299    
14°ANKARA