Anasayfa » EĞİTİM
Yemenli 200 öğrenci Türkiye'de eğitim alabilecek
YTB ile Veysel Karani Türk-Yemen Vakfı arasında eğitim alanında iş birliği protokolü imzalandı.
'Çocukların kitap fobisi ve baş ağrısı, 'astigmat' belirtisi olabilir'
Doç. Dr. Barış Sönmez, "Astigmat rahatsızlığı olan çocuklar, tahtaya baktıklarında uzağı net göremezler veya kitabı yakından okurken zorlanırlar. Çocukların kitap fobisi ve baş ağrısı, astigmat belirtisi olabilir." dedi.
ALES yapıldı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı yapıldı.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Zamana ihtiyaç var
"6. Zeka ve Yetenek Kongresi"nin açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, uzun yılların birikimi olan bazı sorunların kısa sürede çözümlenmesini beklemenin doğru olmayacağını belirtti.
Üniversitelerin kalitesi öğrencilere de sorulacak
Yükseköğretim Kalite Kurulunca (YÖKAK), Türkiye'deki yükseköğretim kurumlarının değerlendirmesini yapmak üzere kurulan değerlendirici takımlarına ilk kez öğrenciler de dahil edilecek.
KPSS Ortaöğretim giriş belgeleri erişime açıldı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 7 Ekim'de yapılacak 2018 KPSS Ortaöğretim giriş belgeleri erişime açıldı.
Diyarbakırlılardan kitap fuarına yoğun ilgi
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle 4 yıl aradan sonra açılan "Diyarbakır 6. Kitap Fuarı"na kitapseverler yoğun ilgi gösteriyor.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan 'PNS çağı' uyarısı
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, parlayan nesneler sendromu diye bir kavram bulunduğuna işaret ederek "Bu çağ PNS çağı. Çocuklarda PNS'nin giderek güçlendiği bir döneme doğru geliyoruz." dedi.
Öğretmen eğitimi yeniden yapılandırılacak
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Safran, "Öğretmen eğitimleri, MEB, YÖK ve eğitim fakülteleri ile birlikte yapılandırılacak." dedi.
Evde hazırlandığı KPSS'de Türkiye birincisi oldu
Siirt'te yaşayan Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu İbrahim Özek, bu yıl evde hazırlanarak girdiği KPSS-P3 puan türünden 100 puan alarak Türkiye birincisi olmanın mutluluğunu yaşadı.
ANKARA ⇓
İmsak 05:33
Güneş 06:56
Öğle 12:40
İkindi 15:41
Akşam 18:12
Yatsı 19:30
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6543     EURO 6.5103     IMKB 96455     ALTIN 223,380    
24°ANKARA