Anasayfa » EĞİTİM
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Öğretmen niteliğini artırmak bütün dünyanın ihtiyacı
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Öğretmen niteliğini artırmak bütün dünyanın ihtiyacı, bu sadece Türkiye'nin ihtiyacı değil. Bu konuda çalışmalar yapacağız ve bu süreç içinde ortaya çıkan gelişmeleri de kamuoyu ile paylaşacağız"
'Çocuk için en iyi örnek kitap okuyan anne, baba ve öğretmendir'
Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin, "Çocuk için en iyi örnek, kitap okuyan anne, baba ve öğretmendir. O duygu, önünde böyle iyi bir örnek yoksa çocuk daha çok dijital medyalara yöneliyor." dedi.
MEB temyizde kusuru bulunan 3 kişiyi görevden aldı
MEB, "Öğrenci Andı"na ilişkin Danıştaya sunulan temyiz dilekçesi metninde kusuru bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü ve iki avukatı görevden aldı.
Bakan Koca açıkladı: Her okulda olacak!
Okullardaki kazaların önüne geçmek için ortak proje başlatan Sağlık Bakanlığı ile MEB, her okulda bir sağlık personeli görevlendirecek. Olası bir durumda ilk müdahaleyi sağlık görevlisi yapacak.
Bakan Selçuk'un hayali gerçek oldu
Kahramanmaraş'ta bir ilkokul, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, katıldığı bir programda dile getirdiği "gözetimsiz sınav" uygulamasını hayata geçirdi.
DUS yerleştirme sonuçları açıklandı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 2018-Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2018-DUS) yerleştirme sonuçları açıklandı.
20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının tarihi belli oldu
Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan takvime göre 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması 7 Şubat 2019'da yapılacak.
ÖSYM'den KPSS adaylarına 'zaman' hatırlatması
ÖSYM, 4 Kasım Pazar günü yapılacak 2018-KPSS ön lisans adaylarına, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına giriş izni verilmeyeceği uyarısında bulunuldu.
Bakanlık eğitimi, 81 ildeki ölçme ve değerlendirme merkezleriyle izleyecek
Milli Eğitim Bakanlığınca, ülke çapında ulusal izleme ve değerlendirme araştırmalarının yanında PISA ve TIMSS gibi uluslararası çaptaki araştırmaların koordinasyonunda aktif kullanılmak üzere 81 ilde Ölçme ve Değerlendirme Merkezleri kuruluyor.
'İlkokullarda okul yemeği programına başlanacak'
Cumhurbaşkanlığının 2019'a yönelik yıllık programının sağlık alanındaki hedefleri arasında, Beslenme Dostu Okul Programı uygulamasına devam edilmesi ve ilkokullarda "okul yemeği" programına başlanması yer aldı.
ANKARA ⇓
İmsak 06:24
Güneş 07:54
Öğle 12:49
İkindi 15:10
Akşam 17:31
Yatsı 18:56
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3614     EURO 6.0963     IMKB 91091     ALTIN 214,414    
ANKARA