Anasayfa » EĞİTİM
Açıköğretim 'ikinci üniversite' kayıtları uzatıldı
Anadolu Üniversitesinin (AÜ) Açıköğretim ile İktisat ve İşletme Fakültelerine 2017-2018 Öğretim Yılı "ikinci üniversite" internet başvuru ve kayıt işlemlerinin 6 Ekim'e kadar uzatıldığı bildirildi.
YÖK'te üniversiteye 'giriş için daha yalın' model çalışması
YÖK Başkanı Saraç, üniversiteye girişte sınavsız bir modelin söz konusu olmadığını, merkezi sınavın bu yıl yine gerçekleştirileceğini belirterek "Giriş sistemini daha yalınlaştıran, daha sade bir sınav sistemine yönelik bir hazırlığımız var." dedi.
Lise öğrencilerinin projesi sosyal bilgiler kitabına girdi
Afyonkarahisar Fen Lisesi öğrencilerinin yumurtanın raf ömrünü uzatan ve TÜBİTAK'ın düzenlediği yarışmada Türkiye üçüncüsü olan projesi, 5. sınıfların sosyal bilgiler kitabında "örnek proje" olarak yer aldı.
21. dönem POMEM başvuru şartları belli oldu
Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 21. dönem için başvuru yapacak ön lisans ve lisans mezunlarında aranan şartlar açıklandı.
TEOG’a 8 alternatif
TEOG’un yerine getirilecek yeni sistemle ilgili bir ay içerisinde Bakanlar Kurulu’na 8 alternatif sunacak olan MEB kurulda hangisi öne çıkarsa o konuda teknik çalışma yapacak.
Açıköğretim okulları kayıt işlemleri için son tarih 22 Eylül
Açıköğretim okulları ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin, 22 Eylül Cuma günü mesai bitimine kadar devam edeceği duyuruldu.
Almanya’da Türkçe dersleri risk altında
Almanya'da bazı okullarda Türk öğrencilere MEB öğretmenleri tarafından sunulan Türkçe ve Türk Kültürü derslerinin, Berlin’de bazı belediyelerce engellenmeye çalışıldığı bildirildi.
TEOG'dan sonra YGS ve LYS'de değişiyor
TEOG sınav sisteminin kaldırıldığının açıklanmasının ardından üniversiteye giriş sınavlarıyla ilgili bir değişiklik olup olmayacağı sorulan Cumhurbaşkanı Erdoğan
İşte TEOG yerine konuşulan sistemler
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tek tek açıkladı
Binlerce kişiye müjde! Bakan tarih verdi..
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, katıldığı canlı yayında "2018 yılında 20 bine yakın öğretmenin atamasını yapacağız." dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 05:35
Güneş 06:58
Öğle 12:39
İkindi 15:39
Akşam 18:09
Yatsı 19:27
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,078    
13°ANKARA