Anasayfa » EĞİTİM
Milli Eğitim Bakanı'ndan flaş açıklamalar
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 3600 ek gösterge ile ilgili açıklamada bulundu. Selçuk, "Konu ile ilgili 24 Kasım Öğretmenler Günü'nden öğretmenlerimize bir haberimiz olacak" dedi. Selçuk, Danıştay'ın 'Andımız' kararına ilişkin olarak ise, "Hukuki süreç yürüyor. Burada oturup da bir şekilde ateş etmenin, 'Bu böyledir, bu böyle değildir' demenin benim hem tabiatım icabı hem de şu arada eğitimin m
Köy okulundaki öğrencilerin hokey merakı
Konya'da ragbi yarışmalarında birincilik elde eden Türkmenkarahüyük Ortaokulu öğrencileri, şimdi de hokey sporunda başarılı olmak istiyor.
MEB, ölçme ve değerlendirme süreçleri için çalışma grubu kurdu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ölçme ve değerlendirme süreçleri ile ilgili çalışmaları ve deneyimi olan öğretim üyelerinin ve uzmanların katkılarını almak üzere bir çalışma grubu oluşturduk." dedi.
Burs ve kredi başvurularında son gün 21 Ekim
Yükseköğretim programına ilk defa girmeye hak kazanlar ile halen devam eden ara sınıf öğrencileri, burs ve kredi başvurularını 21 Ekim'e kadar e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek.
18 üniversite için rektör adaylığı başvurusu alınacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Ekim'e kadar başvuruları alınacak adaylar arasından atama yapacak.
Gençlerden kitap seferberliği
AK Parti Erzurum Yakutiye Gençlik Kolları üyeleri, "Minik Yüreklerin Hayal Dünyalarına Dokunmak İçin Bir Kitap da Sen Bağışla" projesi kapsamında topladıkları kitapları köylerdeki öğrencilere dağıtıyor.
CHP 'Öğretmenlik Meslek Kanunu' teklifini salı günü sunacak
CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya, CHP'nin hazırladığı Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifini salı günü TBMM Başkanlığı'na sunacaklarını belirterek, "Tüm siyasi partilerimizden destek bekliyoruz." dedi.
'Uygulama becerisi yüksek öğrenciler yetiştiriyoruz'
Yeni kurulan üniversiteler arasında yer alan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, yaklaşık 30 bin öğrencisi, 400 akademik personelle uygulama becerisi yüksek, nitelikli insan gücü yetiştirme misyonuyla eğitim veriyor.
'FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi' 3 Kasım'da düzenlenecek
Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenecek "FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi"nde, kodlama ve kod eğitimi, e-içerik geliştirme, üç boyutlu teknolojiler, eğitimde bilinçli ve güvenli internet kullanımı gibi konular ele alınacak.
Fark yaratan lise SERÇEV dünya birincisi seçildi
MEB SERÇEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, "2018 Dünya Serebral Palsi Günü Ödülleri"nde eğitim alanında 75 ülke arasında "2018 yılının en iyi projesi" ödülünü aldı.
ANKARA ⇓
İmsak 06:23
Güneş 07:54
Öğle 12:48
İkindi 15:10
Akşam 17:31
Yatsı 18:55
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3654     EURO 6.0874     IMKB 90399     ALTIN 214,824    
ANKARA