Anasayfa » EĞİTİM
EKPSS sonuçları açıklandı
Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları açıklandı.
Bakan Albayrak: Meslek lisesi bir ülkenin büyümesi, gelişmesi için önemlidir
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, "Meslek lisesi sadece bir okul meselesi değil, bunun ötesinde kalkınma meselesidir. Meslek lisesi bir ülkenin büyümesi, gelişmesi ve üretmesi için önemlidir." dedi.
Arapça ve Rusça e-YDS başvuruları başladı
ÖSYM'nin bu yıl ilk kez Arapça ve Rusça dillerinden elektronik sınav merkezlerinde yapacağı e-YDS için 31 Mayıs'a kadar başvuruda bulunulabilecek.
Ders muafiyeti sorununa 'dostane çözüm'
KDK'nin "dostane çözüm" yolu kapsamında yaptığı görüşmeler sonrasında bir üniversite öğrencisi, daha önce aldığı derslerden muaf tutuldu.
KPSS için 'sıkça sorulan sorular ve cevapları'
2018-KPSS lisans düzeyine ilişkin kamuoyunda anlaşılmayan konulara açıklık getirmek amacıyla sıkça sorulan 32 soru ve cevabı, ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlandı.
Okuma yazma seferberliği umutlarını yeşertti
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde tek gözüyle sadece gün ışığında yüzde 10 görebilen Cengiz Körhan, okuma yazma seferberliği kapsamında açılan kursta kendisi için görevlendirilen özel öğretmenden eğitim alıyor.
İlk mektubunu Emine Erdoğan'a yazdı
Sinop'ta açılan okuma yazma kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlerden 60 yaşındaki Ali Rıza Tüysüz el yazısıyla yazdığı ilk mektubunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a gönderdi.
Öğrencilerin robotları 'egemenlik yolunda' yarıştı
Zonguldak'ta lise ve ortaokul öğrencilerinin bilimsel çalışmalar içinde bulunmaları amacıyla "Kurtuluşa Gidişin Dijital Ayak İzi" isimli çizgi izleyen robot yarışması yapıldı.
ÖSYM'den sınav binalarına ulaşımda 'QR kod' dönemi
ÖSYM, sınava gecikmeleri önlemek amacıyla giriş belgelerinde sınav binalarının konum bilgilerinin yer aldığı QR kod sistemini başlattı.
Başbakan Yardımcısı Işık: Bu çağın okur-yazarlığı kodlamadır
Başbakan Yardımcısı Işık, "Bu çağın okur-yazarlığı kodlamadır. Bu çağda kodlama bilmeyen, 'ben okur-yazarım' demesin." dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:13
Öğle 12:56
İkindi 16:53
Akşam 20:27
Yatsı 22:15
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7369     EURO 5.4892     IMKB 94542     ALTIN 194,099    
18°ANKARA