Anasayfa » EĞİTİM
ÖSYM'den sınav binalarına ulaşımda 'QR kod' dönemi
ÖSYM, sınava gecikmeleri önlemek amacıyla giriş belgelerinde sınav binalarının konum bilgilerinin yer aldığı QR kod sistemini başlattı.
Başbakan Yardımcısı Işık: Bu çağın okur-yazarlığı kodlamadır
Başbakan Yardımcısı Işık, "Bu çağın okur-yazarlığı kodlamadır. Bu çağda kodlama bilmeyen, 'ben okur-yazarım' demesin." dedi.
Kütahya'da lise öğrencilerinden Dumlupınar Müzikali
Kütahya'da yaklaşık 10 ayda hazırlanan 120 lise öğrencisi, Dumlupınar Müzikali'nde görsel şölen sundu.
Fransa'da öğrencilerin işgalindeki üniversitede tahliye operasyonu
Fransa'da eğitim reformunu protesto eden öğrencilerin 6 Mart'tan beri işgal ettiği Toulouse Jean-Jaures Üniversitesi, polisin operasyonuyla tahliye edildi.
'Erasmus sayesinde her sene yaklaşık 55 bin Türk öğrenci yurt dışına gidiyor'
AB Bakanlığı Müsteşarı Yenel, "Erasmus sayesinde her sene yaklaşık 55 bin Türk öğrenci, yurtdışına gidiyor. Bu bakımdan bütçenin artmasıyla birlikte bu sayının da artmasını bekliyoruz." dedi.
İlk mektubunu oğluna yazdı
Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde düzenlenen kursta okuma yazmayı öğrenen 61 yaşındaki Hasine Bulut, askerdeki oğluna mektup yazmanın mutluluğunu yaşıyor.
Tıpta en çok tercih edilen alanlar açıklandı
Tıpta uzmanlık sınavı değerlendirme raporuna göre, en yüksek puanla girilen uzmanlık alanları sırasıyla deri ve zührevi hastalıklar, plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, radyoloji, radyasyon onkolojisi ile göz hastalıkları oldu.
2018-ALES soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı
2018-Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (ALES) ilkbahar dönemi temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı.
Ortaokul öğrencilerinden uluslararası yarışmada 3 birincilik
Moskova'da düzenlenen 14. Urfodu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'na katılan ortaokul öğrencileri matematik, biyoloji ve coğrafya alanlarında kazandıkları 3 birincilik ve 1 ikincilik ile ülkelerine dönmenin gururunu yaşıyorlar.
50'sinde üniversiteyi birincilikle bitirdi
Cumhuriyet Üniversitesinden 20 yıl önce mezun olan 50 yaşındaki Ayşe Er, çocukluk hayalini gerçekleştirmek için 4 yıl önce yeniden döndüğü üniversitede, arkeoloji bölümünü birincilikle tamamladı
ANKARA ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737    
*ANKARA