Anasayfa » EĞİTİM
Flaş değişiklik! 12 yıllık uygulama kalktı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 12 yıldır okullarda zorunlu olan bitişik eğik el yazısı ile okuma-yazma modelini kaldırdı. Yeni dönem dik yazıyla başlayacak, eğik yazıyla devam edecek.
YTB, 'KATİP' ile Türkçe öğretiyor
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, "Kamu Görevlisi ve Akademisyenlere Yönelik Türkçe İletişim Programı" ile yabancı uyruklu kamu görevlisi, araştırmacı ve akademisyenlere 8 aylık burs veriyor.
Liseli gençlerden maden kazalarına karşı büyük proje
Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencileri Muhammed Yusuf Alkuş ve Tuluğhan Çivioğlu'nun geliştirdiği "Madenciyi Arama Tespit ve Kurtarma Sistemi", Zonguldak'ta Türkiye Taş Kömürü Kurumunun eğitim madeninde test edilecek.
KPSS’ye geç kalan adaylar kapıda kaldı
Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Genel Kültür ve Genel Yetenek Sınavı'nda kapıların 09.45’te kapanması uygulaması nedeniyle bazı öğrenciler sınava giremedi.
İşte üniversitelerdeki öğrenci sayısı
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), ülke genelindeki 183 üniversitede 7 milyon 198 bin 987 öğrencinin öğrenim gördüğünü duyurdu.
79 yaşında diploma heyecanı
Açık öğretim okullarından mezun olanlar için İzmir'de diploma töreni düzenlendi. Törende açık liseden mezun olan 79 yaşındaki 5 torun sahibi Hasbiye Candemir de diplomasını aldı.
LYS öncesinde nelere dikkat edilmeli?
Aslı Kanizi, endişe ve motivasyon eksikliğinin üstesinden gelebilmek için nelere dikkat edilmesi ve ne yapılması gerektiğini anlattı.
YÖK Başkanı Saraç: Reform paketindeki maddeler yükseköğretimde sessiz devrim
YÖK Başkanı Saraç, YÖK Kanunu ile ilgili 10 madde teklifinin Üretim Reformu Paketi'ne dahil olduğunu belirterek, "Bu maddeler aslında yükseköğretimde sessiz bir devrimdir." dedi.
MEB'den velilere uyarı! İmzalamayın
MEB velilere 1 Temmuz'dan sonra faaliyetlerinin yasadışı kapsama girecek olması nedeniyle özel etüt merkezleriyle sözleşme imzalamamaları gerektiğini duyurdu.
Kitap okuyanları televizyon izleyenlerden ayıran başarı
İngiltere'de yapılan bir araştırma, kitap okuyanların televizyon izleyenlere göre bu konularda daha "başarılı" olduğunu ortaya koydu
ANKARA ⇓
İmsak 06:12
Güneş 07:36
Öğle 13:08
İkindi 16:01
Akşam 18:29
Yatsı 19:48
DÖVİZ KURLARI
USD 5.2992     EURO 5.9882     IMKB 102532     ALTIN 223,516    
*ANKARA