Anasayfa » EĞİTİM
Trabzonspor'da yeni yönetim kurulunun görevde bulunduğu 4 haftalık dönemde sakat ve cezalı oyuncular
Eğitim kurumunda güvenlik kamera sisteminin kurulması ve riskli olduğu belirlenen okullarda dış çevre güvenliğinin izlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı ile yürütülen çalışmalar hızlandırılacak.
Öğrenciler muzdan piyano yaptı
Çankırı'da 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda sergilenen ortaokul öğrencileri tarafından yapılan muz piyano görenlerin dikkatini çekiyor.
MEB'in kursları 'istihdam' kapısı olacak
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 4 bini aşkın kursa devam eden kursiyerler, ürettikleri mal ve hizmetlerin satışından pay alabilecek.
ALES ilk kez 81 ilde yapıldı
ÖSYM Başkanlığının, binin altındaki aday başvurusunun olduğu il yerine komşu illerde düzenlediği ALES, bu uygulamanın kaldırılmasının ardından ilk kez 81 ilde yapıldı.
Atık yağlar öğrencilerin elinde rengarenk sabuna dönüşüyor
Giresun'daki bir orta okulda öğrenciler, atık sıvı yağdan çeşitli şekil ve renklerde sabunlar hazırlayarak çevrenin korunmasına katkı sağlıyor.
Üniversitelilere af düzenlemesi 680 bin kişiyi ilgilendiriyor
YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Kapıcıoğlu, "Ön lisans, lisans ve lisansüstü normal eğitimde olup da üniversiteyle ilişkisi kesilen öğrenci yaklaşık 500 bin civarında. Açık öğretim, uzaktan öğretim sayılarını da eklediğimizde bu 680 bini buluyor." dedi.
Uluslararası öğrenciler 'Medeniyet Köprüleri' programında buluştu
Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Sinan, düzenledikleri organizasyon ile Türkiye'de yaşayan uluslararası öğrencileri buluşturduklarını söyledi.
Yarım asır sonra açılan iki okul ile dostluk köprüsü oluştu
Gökçeada'da yaklaşık yarım asır sonra yeniden açılan Rum ilkokulu ve lisesi, toplam 38 öğrencisine rağmen adadaki Rumların yüzünü güldürüyor.
Bu sınıfının yaş ortalaması 77
Kastamonu'nun İhsangazi ilçesine bağlı Kızıllerler köyünde açılan okuma yazma kursu, katılanların yaş ortalamasının yüksek olmasıyla dikkati çekiyor.
YÖK'ten bölünen üniversiteler için yetki devri kararı
Yükseköğretim Kurulu, bazı üniversitelerin bölünmesinin ardından ilk olarak İstanbul Üniversitesinde uygulanmak üzere yetki devrini içeren bir dizi kararı hayata geçirmeye hazırlanıyor.
ANKARA ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737    
*ANKARA