Anasayfa » EĞİTİM
Müdürler yazılı ve sözlü sınavla görevlendirilecek
"Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
MEB'den kariyer yapmayı hedefleyenler için kahve eğitim programı
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurs programlarına, kahve sektöründe kariyer yapmayı hedefleyenler için "Profesyonel Kahve ve Barista Eğitimi" de eklendi.
Yükseköğretim Kurumları Sınavı giriş belgeleri erişime açıldı
ÖSYM, 30 Haziran ve 1 Temmuz'da düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı giriş belgelerini "https://ais.osym.gov.tr/" adresinden erişime açtı.
Kodlama eğitimi ile binlerce gence yeni istihdam müjdesi
YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, "Üniversitelerimizin ilgili bölümlerindeki öğretim üyelerimiz tarafından gençlerimize farklı düzeylerde ücretsiz kodlama eğitimleri verilecek." dedi.
YKS adaylarının eğitim bilgilerini güncelleme sistemi erişime açıldı
ÖSYM tarafından YKS başvurularında, e-Okul'dan eğitim bilgisi gelmeyen adayların bilgilerinin kontrol, güncelleme ve teyit işlemlerinin yapılabilmesi için Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi erişime açıldı.
Bu yıl ilk kez uygulanıyor!
Milli Eğitim Bakanlığınca, liselere yerleştirmede bu yıl ilk kez uygulanan ve 8'inci sınıfa devam eden öğrencilerin isteğe bağlı girdiği merkezi sınav başladı
'YÖK Mobil' en popüler uygulamalar listesinde
Yükseköğretim Kurulunca kullanıma sunulan "YÖK Mobil", indirilme oranlarıyla "Eğitim ve Yaşam Tarzı" kategorilerinde Google Play'de Türkiye'nin en popüler ikinci, App Store da ise en popüler üçüncü mobil uygulaması oldu.
MEB Müsteşarı Tekin: İsteyen çocuklarımız LGS'ye girsin
MEB Müsteşarı Tekin, velilerden Liselere Geçiş Sınavı'nı çok abartmamalarını isteyerek, "Kendilerine sunacağımız çok iyi alternatifler olacağını taahhüt ediyorum. Bu sınavda çocuklarımızı rahat bıraksınlar, isteyen çocuklarımız LGS'ye girsin." dedi.
'Yükseköğretime erişimde tatminkar seviyedeyiz'
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Artık yükseköğretime erişim diye bir sorun Türkiye'nin gündeminden çıkmıştır. Yükseköğretime erişimde tatminkar bir seviyedeyiz." dedi.
ALES sonuçları açıklandı
ÖSYM takvimine göre 7 Haziran'da açıklanması beklenen sınav sonuçları, lisansüstü programlara başvuruların başlaması dolayısıyla erken açıklandı.
ANKARA ⇓
İmsak 04:18
Güneş 05:53
Öğle 12:59
İkindi 16:46
Akşam 19:53
Yatsı 21:22
DÖVİZ KURLARI
USD 6.4985     EURO 7.3766     IMKB 93419     ALTIN 243,842    
19°ANKARA