Anasayfa » EĞİTİM
Üniversitelerin kalitesi öğrencilere de sorulacak
Yükseköğretim Kalite Kurulunca (YÖKAK), Türkiye'deki yükseköğretim kurumlarının değerlendirmesini yapmak üzere kurulan değerlendirici takımlarına ilk kez öğrenciler de dahil edilecek.
KPSS Ortaöğretim giriş belgeleri erişime açıldı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 7 Ekim'de yapılacak 2018 KPSS Ortaöğretim giriş belgeleri erişime açıldı.
Diyarbakırlılardan kitap fuarına yoğun ilgi
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle 4 yıl aradan sonra açılan "Diyarbakır 6. Kitap Fuarı"na kitapseverler yoğun ilgi gösteriyor.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan 'PNS çağı' uyarısı
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, parlayan nesneler sendromu diye bir kavram bulunduğuna işaret ederek "Bu çağ PNS çağı. Çocuklarda PNS'nin giderek güçlendiği bir döneme doğru geliyoruz." dedi.
Öğretmen eğitimi yeniden yapılandırılacak
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Safran, "Öğretmen eğitimleri, MEB, YÖK ve eğitim fakülteleri ile birlikte yapılandırılacak." dedi.
Evde hazırlandığı KPSS'de Türkiye birincisi oldu
Siirt'te yaşayan Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu İbrahim Özek, bu yıl evde hazırlanarak girdiği KPSS-P3 puan türünden 100 puan alarak Türkiye birincisi olmanın mutluluğunu yaşadı.
ALES giriş belgeleri erişime açıldı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca, 30 Eylül'de yapılacak ALES giriş belgeleri erişime açıldı.
İlkokul öğrencilerine oyunla iç içe 'beden eğitimi' dersi
Milli Eğitim Bakanlığınca müfredatı güncellenen "Oyun ve fiziki etkinlikler" dersi, yeni eğitim öğretim döneminden itibaren "Beden eğitimi ve oyun" adıyla, ilkokullarda tüm sınıf düzeylerinde uygulanmaya başlanacak.
Yurt dışı eğitim için sözlü sınava girecek öğrenciler açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı bursu ile lisansüstü öğrenim için yurt dışına gönderilmek üzere başvuran adaylardan sözlü sınava çağrılmaya hak kazananlar duyuruldu.
Fedakar öğretmenler okulu yeniledi
Kars'ın Sarıkamış ilçesine bağlı Başköy köyünde öğretmenler, yeni eğitim öğretim dönemi öncesi okullarına tadilat yaptı.
ANKARA ⇓
İmsak 06:12
Güneş 07:36
Öğle 13:08
İkindi 16:01
Akşam 18:29
Yatsı 19:48
DÖVİZ KURLARI
USD 5.2992     EURO 5.9882     IMKB 102532     ALTIN 223,516    
*ANKARA