Anasayfa » EĞİTİM
'Havva nine' 85'inde okuma yazma öğreniyor
Zonguldak'ta babası tarafından tarlada çalışması için okula gönderilmeyen 7 çocuk, 7 torun sahibi Havva Bayram, evine gelen öğretmen sayesinde 85 yaşında okuma-yazma öğreniyor.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Bizim bu çağa hazırlanmamız lazım
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Çok çok farklı bir çağ geliyor. Dijitalin, biyolojik olanın birlikte olduğu bir tekillik çağı geliyor. Bizim bu çağa hazırlanmamız lazım." dedi.
Seferberlik okuma yazma öğrenenlerin sayısını artırdı
Okuma yazma öğrenmek için kurslara katılanların sayısı 2017'de 93 bin 924 iken, okuryazarlık seferberliğiyle sayı bu yılın 8 ayında 564 bin 361'e çıktı
ÖSYM'ye matematikçi Başkan
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına atanan Prof. Dr. Halis Aygün, matematikçi kimliğiyle öne çıkıyor.
'Okul korkusuna yaklaşımda basamaklı bir yol izlenmeli'
Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özalp Ekinci, "Okul korkusuna yaklaşımda basamaklı bir yol izlenmeli, çocuğun tam uyumu konusunda aceleci olunmamalıdır." dedi.
DT, 'Tır Tiyatrosu' ile köylerde perde açacak
Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Kurt, ilk kez hayata geçirilecek "Tır Tiyatrosu" projesiyle daha önce ulaşılamayan köylerde de tiyatro oyunlarının çocuk ve gençlerle buluşturulacağını açıkladı.
CHP'den eğitim sistemini yeniden yapılandırma önerisi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya, 1 yılı okul öncesi 8 yıl kesintisiz temel eğitim ve 4 yılı ortaöğretim olmak üzere, eğitim sisteminin "1 artı 8 artı 4" modeliyle yeniden yapılandırılmasını önerdi.
Tunus Uluslararası Maarif Okulu'nda yeni dönem başladı
Tunus Uluslararası Maarif Okulu'nda yeni eğitim öğretim dönemi gerçekleştirilen törenle bugün başladı.
Makedonya ve Kosova'daki Maarif Okullarında ilk ders zili çaldı
Türkiye Maarif Vakfının (TMV) Makedonya ve Kosova'daki okullarında 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı.
MEB'den sosyal etkinlikler yönetmeliğinde değişiklik
Milli Eğitim Bakanlığınca okullarda sosyal etkinlikler kapsamında yürütülecek gezi araçlarını kullanacak sürücülerden, son 5 yıl içinde alınmış ve halen geçerli olan "Psiko-teknik Raporu" istenmesine ilişkin düzenleme yapıldı.
ANKARA ⇓
İmsak 06:27
Güneş 07:57
Öğle 12:50
İkindi 15:11
Akşam 17:32
Yatsı 18:57
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3752     EURO 6.0968     IMKB 90459     ALTIN 214,331    
ANKARA