Anasayfa » EĞİTİM
'Avrupa'da en fazla yükseköğretim öğrencisi olan ikinci ülkeyiz'
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Avrupa'da, bugün öğrenci sayımız itibarıyla yükseköğretim alanında en büyük öğrenci sayısına sahip ikinci ülkeyiz." dedi.
YÖK Başkanı Saraç: Sınav ertelendi, bu hususta öğrenciler şanslı
YÖK Başkanı Saraç, YKS'deki tarih değişikliği ile ilgili, "Burada en şanslı olan husus öğrencilerimizin bundan istifade etmeleri. Öğrencilerimiz bir hafta daha kazandı diye düşünüyorum." dedi.
TİKA'dan Afganistan'a eğitim desteği
TİKA, Afganistan'daki Belh Üniversitesine bağlı kız öğrenci yurdunun tadilat ve onarımını yaptı.
TÜBİTAK Bilim Şenliği Programı kapsamında 120 projeyi destekleyecek
TÜBİTAK Başkanı Mandal, Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları programı kapsamında 193, Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları çerçevesinde 51 ve Bilim Şenliği Destekleme Programları kapsamında 120 projenin desteklenmeye değer bulunduğunu bildirdi.
'İstemediği bir okul türüne hiçbir öğrencimizi göndermeyeceğiz'
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin, "İstemediği bir okul türüne hiçbir öğrencimizi göndermeyeceğiz ama bir değil de ikinci, üçüncü, beşinci en yakın okula kendisini yerleştireceğimizi taahhüt ediyoruz." dedi.
'Öğrencilerin farklı kültürleri tanımasını istiyoruz'
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Boşnakça ve Arnavutça'nın da okullarda okutulan diller arasında yerini aldığını belirterek, "Öğrencilerin farklı kültürleri tanımasını istiyoruz. Kültürü tanımanın ilk aşamasında o dile aşina olmaktan geçiyor." dedi.
Sınavlarda kimlik doğrulamasında yeni dönem
ÖSYM Başkanlığınca, sınavlara girecek adayların fiziksel özelliklerini doğrulamak amacıyla biyometrik yöntemlerle de kimlik doğrulaması yapılabilecek.
Vakıfların restorasyonları üniversitede ders konusu oldu
Yurt içinde ve yurt dışında pek çok restorasyonu gerçekleştiren Vakıflar Genel Müdürlüğünün Makedonya'daki Haydar Kadı Cami restorasyonu, bu ülkedeki bir üniversitede ders olarak okutuluyor.
Liselere girişte merkezi sınav başvuruları sona eriyor
Ortaöğretim kurumlarına girişte isteğe bağlı merkezi sınav başvuruları yarın son bulacak.
Meslek liseli 'mühendisler' geliyor
Milli Eğitim Bakanlığınca, bu yıl merkezi sınavla öğrenci yerleştirilecek 449 Anadolu teknik programı uygulayan lisede "çekirdekten mühendis yetiştirilmesi" vizyonu doğrultusunda fen liseleri ayarında müfredat uygulanacak.
ANKARA ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:12
Öğle 12:55
İkindi 16:52
Akşam 20:26
Yatsı 22:13
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7262     EURO 5.4889     IMKB 93043     ALTIN 194,427    
27°ANKARA