Anasayfa » EKONOMİ
'THY Kerkük ve Musul havalimanlarında bulunmak istiyor'
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Yıldız, önümüzdeki dönemde Kerkük ve Musul'daki havalimanlarının açılacağını ve THY'nin bu havalimanlarında bulunmak istediğini belirtti.
'Çoban istihdamı desteği küçükbaş üretimini artıracak'
TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik, "Aşılama ve küpe ile çoban istihdamı destekleri küçükbaş hayvan üretimini artıracak." dedi.
Bakan Tüfenkci Dünya Turizm Fuarı'nı ziyaret etti
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Fransa'nın başkenti Paris'te Dünya Turizm Fuarı'nı ziyaret etti.
İstanbul Yeni Havalimanı'nda ticari alanlara büyük ilgi
İstanbul yeni Havalimanı'nda Araç kiralama, eczane, kuaför, hediyelik eşya, kuyumcu, bijuteri, tekstil ürünleri, oyuncak, lostra, seyahat ürünleri satış alanları yoğun talep gördü.
Şirket kurmak kolaylaştı
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Hükümetimiz, yaşanan sıkıntıların çözümü noktasında güçlü bir irade ortaya koydu. Sekiz prosedürden oluşan şirket kuruluş süreci tek prosedüre indirildi." dedi.
Borsada otomotiv şirketlerinin toplam karı 3 milyar lirayı aştı
Borsa İstanbul'da otomotiv sektöründe faaliyet gösteren 8 şirketin toplam net karı bir önceki yıla göre yüzde 31,7 artarak 3,3 milyar liraya yükseldi.
Hazinenin altın tahvili ihracında 'ikinci tur' başlıyor
Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Yastık altındaki altınları ekonomimize kazandırmak amacıyla altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracına bu yıl da devam edeceğiz." dedi.
Türkiye halı ihracatında dünya ikincisi
Türkiye, 5 yılda 10,6 milyar dolarlık halı ihraç etti. Suudi Arabistan en fazla halı ihraç edilen ülke olurken, ABD, Irak ve Almanya bu ülkeyi takip etti.
Altın tüm zamanların zirvesinde
Altın tüm zamanların zirvesinde
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü: Güçlü sanayi demek, güçlü Türkiye demektir
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, "Son bir yılda sanayi üretimimiz, yüzde 12,8 artış göstermiştir. Türkiye, sanayinin gücüyle büyümeye devam etmektedir. Güçlü sanayi demek, güçlü Türkiye demektir." dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 05:26
Güneş 06:49
Öğle 13:03
İkindi 16:24
Akşam 19:05
Yatsı 20:23
DÖVİZ KURLARI
USD 3.9176     EURO 4.8144     IMKB 117216     ALTIN 165,687    
22°ANKARA