Anasayfa » EKONOMİ
'Değerini verebilecek birini bulabilirsek, her firma satılabilir'
TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, 'Sonuçta bunların hepsi birer ticari meta. Satılabilir mi, evet. Eğer değerini verebilecek birini bulabilirsek, buradaki her firma satılabilir.' dedi.
Arap turistlerin yeni gözdesi "Güzelyayla"
Trabzon şehir merkezine 50, Maçka ilçesine ise 24 kilometre uzaklıkta, Zigana Dağı eteklerinde bulunan ve doğal güzellikleriyle dikkati çeken Güzelyayla, Arap turistlerin gözdesi haline geldi.
Hint turistler Türkiye'yi keşfedecek
Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Bhattacharyya,"Yakın zamanda Türkiye’de festival düzenlemek istiyoruz. Bu festivalin ardından daha çok Hint turistin Türkiye’ye geleceğini düşünüyoruz." dedi.
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, gününe yüzde 0,47 artışla 92.752,30 puandan başladı.
'Besi danasının kilosu 22 lira'
Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Karabulut, "Yem ve döviz kurlarındaki artıştan dolayı bu yıl 2 yaşını doldurmuş besi danasının kilosu 22 lira." dedi
Çilek üreterek göçü engellemeye çalışıyor
Yozgat'ın Çekerek ilçesi Hamzalı köyünün muhtarı İsmail Ergen, diğer çiftçilere örnek olup köyden göçü engellemek amacıyla, daha önce hububat tarımı yaptığı tarlasında başladığı çilek üretiminde başarı sağladı.
Balıkçıları üzecek 'erken tahmin'
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Sarı, "Deniz sonbaharda daha yavaş soğuyacak. Sular soğumadığı sürece Karadeniz'den gelecek balık göçleri başlamayacaktır." dedi.
Hububatta rekolte yüz güldürüyor
Türkiye'nin buğday ihtiyacının önemli bölümünün karşılandığı Konya'da hasadı devam eden hububat, verim ve fiyatıyla çiftçiyi sevindirdi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: Enerjide yeni dönemde üç öncelik olacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, "Yeni dönemde belirlediğimiz üç önceliğimiz var. Bunlar finansal sürdürülebilirlik, politik sürdürülebilirlik ve katılımcılık." dedi.
TMSF Başkanı Muhiddin Gülal: TMSF kayyumluğunda 937 firma var
TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, "Fon kayyumluğunda 937 firma var. Bunların özkaynak büyüklüğü 19,4 milyar lira, aktif büyüklükleri ise 50 milyar lira seviyesinde. Bu şirketlerin istihdam sayısı 47 bin 31." dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 03:40
Güneş 05:28
Öğle 13:01
İkindi 16:55
Akşam 20:21
Yatsı 22:02
DÖVİZ KURLARI
USD 4.8312     EURO 5.6085     IMKB 92626     ALTIN 189,242    
20°ANKARA