Anasayfa » EKONOMİ
Seferberlik sürüyor! 200 bin kişi için iş fırsatı
Bu yıl 1 milyon kişiyi iş sahibi yapan Millî İstihdam Seferberliği, önümüzdeki yıl da kaldığı yerden devam edecek.
Efsane aldatmaca! İndirim de tedarik de fos çıktı
‘Süper indirim’ diye lanse edilen günlerden yine bir fiyasko çıktı. Birçok marka sipariş edilen ürünleri gönderemiyor. Bazı lüks markaların yerine ise ‘imitasyonları’ gönderiliyor...
Fitch Ratings Türkiye'nin notunu duyurdu
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye ile ilgili kararını açıkladı. Kuruluş Türkiye'nin kredi notunu 'BB', görünümünü ise 'Negatif' olarak korudu.
İsviçreli ilaç firması patent davasını kaybetti
Anayasa Mahkemesi, lösemi tedavisinde kullanılan ilaç için aldığı patenti iptal edilen ilaç firmasının mülkiyet hakkının ihlal edilmediğine karar verdi.
Bakan duyurdu: 100 milyar dolarlık kaynak bulduk
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Meclis'te bakanlık bütçesinin görüşmelerinde yaptığı açıklamada son iki yılda karadan ve havadan yapılan taramalar sonucunda yaklaşık değeri 100 milyar dolara ulaşan doğal kaynakların keşfedildiğini söyledi.
Asgari ücret için kritik gün
İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere ikinci toplantısını gerçekleştirdi.
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bugün gerçekleştirdiği Para Politikası Kurulu toplantısının ardından faizleri değiştirmediğini açıkladı. Böylece politika faizi yüzde 24 olarak uygulanmaya devam edecek.
'Bakım kalesi' 100 milyon dolarlık tasarruf sağladı
"Türk kara havacılığının kalesi" olarak nitelendirilen 5'inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü bünyesindeki savunma sanayisinde yerlileşme çalışmalarıyla yaklaşık 100 milyon dolarlık tasarruf sağlandı.
Bakan Varank: ETO Fuar Kongre Merkezi kamu-özel sektör iş birliğinin somut bir örneği
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, ETO Fuar Kongre Merkezi'ninn açılışında yaptığı konuşmada, "Burası kamu-özel sektör iş birliğinin çok somut bir örneği." dedi.
Türkiye cari işlemlerde tarihinin en yüksek fazlasını verdi
Türkiye, ekim ayında 2,77 milyar dolarla 1992 yılından bu yana hesaplanan seriye göre tarihinin en yüksek cari işlemler fazlasını verdi.
ANKARA ⇓
İmsak 06:27
Güneş 07:57
Öğle 12:50
İkindi 15:11
Akşam 17:32
Yatsı 18:57
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3752     EURO 6.0968     IMKB 90459     ALTIN 214,331    
ANKARA