Anasayfa » EKONOMİ
Brent petrolün varil fiyatı 65,18 dolardan işlem görüyor
Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda son iki gün içinde yaklaşık yüzde 7'den fazla değer kaybederek 65,18 dolardan işlem görüyor.
Çevrenin korunmasına yönelik kanun teklifi TBMM'de
Plastik poşetler satış noktalarında kullanıcıya veya tüketiciye ücret karşılığı verilecek. Uygulanacak taban ücret 25 kuruştan az olmayacak.
Hükümet düğmeye bastı! Komiserler sahaya iniyor
Hükümet konkordato suiistimalleri için harekete geçti. Kamu Gözetim Kurumu’nun standardını sağlayan denetçi raporları kabul görecek. Konkordato komiserliği şartları da sıkılaşacak.
ABD'nin yaptırımlarına karşı hamle! Türkiye'ye akacak
ABD’nin İran ambargosu sonrası oluşacak petrol açığının kapatılmasında Ceyhan alternatifi ön plana çıktı. Bağdat ile Erbil arasındaki ihtilaf nedeniyle kapalı olan vananın açılmasıyla Kerkük petrolü Adana’dan dünyaya ulaşacak. 6 ay muafiyet süresi geriye işlerken Türkiye’nin yaptırım etkisini bertaraf etmesini sağlayan formül işlerlik kazanacak.
Volkswagen o modelini Türkiye'de üretmek istiyor!
Elektrikli otomobil üreticisi Tesla'ya rakip olmak isteyen Alman otomobil devi Volkswagen'in (VW), üretiminin bir kısmını Türkiye'ye kaydıracağı iddia edildi
Ekonomi zirvesinden dolar mesajı
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Çin'in uzun dönemde dünya ekonomisinde karar verici bir ülke olacağını belirterek, “Doların dünya ekonomisinde tekelini kaybetmesine hazırlanmak gerekiyor” dedi.
Türkiye bunu bekliyordu! İmzalar atılıyor
Altay tankının seri üretim sözleşmesi, Savunma Sanayii Başkanlığı ile BMC arasında imzalandı.
Yatlar, katlar, arabalar! Devlet hanginize baksın?
Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan inşaat sektörünün 'stok eritme planı' kamuoyunda tartışmalara neden oldu.
THY'nin doluluk oranı ekimde yüzde 83,4'e ulaştı
THY'nin doluluk oranı ekim ayında 2 puan artarak yüzde 83,4'e ulaştı. Şirketin geçen ay taşıdığı yolcu sayısı ise 2017'nin aynı dönemine göre yüzde 5 artışla 6,5 milyona yükseldi.
Binlerce aboneye para iadesi müjdesi
Elektrikte, binlerce aboneye, 100 TL’ye kadar kesinti tazminatı ödemesinin ardından “bağlantı bedeli” iadesi yapılacak. Hesaplanan tutar, ya nakit olarak aktarılacak ya da abonenin elektrik faturasından düşürülecek.
ANKARA ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:32
Öğle 12:40
İkindi 15:13
Akşam 17:36
Yatsı 18:59
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3613     EURO 6.1161     IMKB 92459     ALTIN 211,759    
16°ANKARA