Anasayfa » EKONOMİ
VakıfBank dijital dönüşümde atağa geçti, yeni ürünler yolda
VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Lütfü Çelebi, 'Şubelerin yapısını teknolojik değişime uygun hale getireceğiz. İnsanların güncel hayatına çok katkı sağlayacak ürünleri birkaç ay içerisinde sunacağız.' dedi.
Tıp eğitimini bırakıp hamurun kitabını yazdı
Dedesinin Rusya'da 120 yıl önce başladığı fırıncılığı, ailesinin karşı çıkmasına rağmen meslek edinen Hakan Doğan, tıp eğitimini yarıda bırakarak başladığı ekmek yapımında, 20 yıllık birikimini 3 kitaba sığdırdı.
Takasbank Altın Transfer Sistemi'ni hizmete sundu
Takasbank, "Bu sistemle bankalardaki altın depo hesapları mobilite kazanarak, altın bir nakit ödeme aracı özelliğine kavuşmuştur." dedi.
Bulaşıkçılıktan baklava patronluğuna uzandı
Şanlıurfa'da bulaşıkçı olarak başladığı baklava sektöründe kendi işini kuran Toprak, Türkiye'nin 57 il ve ilçesinde vatandaşların damaklarını tatlandırıyor.
'Güneyin incisi' Arsuz tatilcileri bekliyor
Hatay'ın Akdeniz kıyısında yeşille mavinin buluştuğu Arsuz ilçesi, temiz ve dalgasız denizi, yemyeşil doğasıyla bölge turizminin gözde yerleri arasında yer alıyor.
Tütün ürünlerinde vergi artırılacak
Tütün Kontrolü Strateji Belgesi ve Eylem Planı kapsamında, tutun urunlerindeki vergilerin artırılması için ulusal politikalarla uyumlu vergi ve fiyat politikası uygulanacak.
İran'da döviz kuru yolsuzluğuna gözaltı
İran Yargı Erki Sözcüsü Gulam Hüseyin Muhsini Ejei, devletin sabit kur politikasına uymayarak yolsuzluk yapan bazı şirket sahiplerinin gözaltına alındığını söyledi.
SPK, piyasa bozucu eylemlerle ilgili düzenlemesini kaldırdı
SPK, Pay piyasalarını ve yatırımcıları desteklemeye yönelik 13.07.2018 tarihli ve 30/831 sayılı kurul kararının "oluşan spekülasyonlar ve yaratılan olumsuz algı" nedeniyle kaldırılmasına karar verildiğini açıkladı.
KOSGEB'in yapısında düzenleme
KOSGEB tarafından verilecek hizmetler ve desteklerden yararlanacak işletmelere ilişkin sektörel ve bölgesel öncelikler, günün ekonomik ve sosyal şartlarına göre Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek.
'Üreticiyi üzmeyeceğiz, ezmeyeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Biz üreticiyi üzmeyeceğiz, ezmeyeceğiz. Bunların yollarını arayacağız. Bu arada da gıda enflasyonuna dikkat edeceğiz" dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 03:40
Güneş 05:28
Öğle 13:01
İkindi 16:55
Akşam 20:21
Yatsı 22:02
DÖVİZ KURLARI
USD 4.8312     EURO 5.6085     IMKB 92626     ALTIN 189,242    
20°ANKARA