Anasayfa » EKONOMİ
Bakan açıkladı! 2 yıl boyunca 150 TL verilecek
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: "Çocukları sokakta çalışmaya zorlayan ailelere yönelik yapmış olduğumuz incelemeler kapsamında 510 aileye ilişkin adli işlem başlattık."
Vatandaş indirim beklerken zam yaptılar!
Ekim ayı enflasyon rakamları, bazı fırsatçıların ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’ kapsamında indirim etiketi asıp zam yaptığını ortaya koydu. Bugüne kadar binlerce firma en az yüzde 10 indirim yapacağını taahhüt ederken, TÜİK’in açıkladığı toplam 407 maddeden sadece 37’sinin fiyatı eylülde düştü.
Ceza alan Moody's yine sahnede
Tutarsız açıklamaları nedeniyle Ağustos ayında 16,25 milyon dolar ceza alan ABD'nin tetikçi kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye ekonomisinin 2019'da daralmaya gideceğini savundu.
Anlaşma sağlandı! Türkiye'ye para akacak
Hintliler, milyon dolarlık düğünleri için rotayı Antalya’ya çevirdi. 2019 yılı için 45 Hint düğünü rezervasyonu alındı. Düğünlerine büyük önem veren Hintlilerin düğünlere ayırdığı bütçeler 1 milyon doları buluyor.
İzin çıktı! Petrol arayacaklar
MCB Madencilik Sanayi Ticaret Limited Şirketi, 6 ayrı sahada petrol aramak için ruhsat başvurusunda bulundu.
Herkesi ilgilendiriyor! İşte yeni zam oranları
Türkiye’de 20 milyon kişi ya kiralık evlerde yaşıyor ya da iş yeri için mülk sahibine kira ödüyor. İşte sözleşme yenileyecek kiracılara yapılabilecek olan en fazla zam oranı...
100 uçak alacaklar ama üretici bulamıyorlar!
İran, ABD yaptırımları sonrasında Airbus ve Boeing'e verdiği siparişlerin iptal edilmesi nedeniyle oluşan ticari uçak ihtiyacını karşılamak için üretici arıyor.
Türk şirkete 1,6 milyar dolarlık dev proje!
Çalık Holding, Afganistan'da 1,6 milyar dolarlık proje üstlendi
Bakan peşlerine düştü! Zam iki dudaklarının ucunda
Enflasyonla Topyekün Mücadele'ye destek veren firma sayısı 2 bin 500'ü aşmış ve sayı giderek artarken hammaddecilerde durum hiç de böyle değil. Öyle ki fiyat düşürmek de yükseltmek alt sektörlerde tekelleşen bu firmaların adeta iki dudağının ucunda.
İşte PULAT'ın ilk test görüntüleri! Anında yok etti
ASELSAN, tank ve zırhlı araçlara yönelik "çelik" anlamına gelen PULAT isimli yeni bir aktif koruma sistemi geliştirme projesini tamamladı. Tankların kendini koruması için TÜBİTAK SAGE ile Aselsan’ın ortak geliştirdiği PULAT, anti-tank tehditlerini tanka temas gerçekleşmeden önce havada bertaraf ediyor. Görüntülerde Pulat Aktif koruma sisteminin RPG ve Konkurs ATGM'ye karşı test görüntüleri yer alı
ANKARA ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:32
Öğle 12:40
İkindi 15:13
Akşam 17:36
Yatsı 18:59
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3613     EURO 6.1161     IMKB 92459     ALTIN 211,759    
16°ANKARA