Anasayfa » EKONOMİ
Doğalgaz yerli ünite ile çıkartılacak
Doğalgaz çıkartma faaliyetlerinde kullanılmak için ABD'den ithal edilen glikol ünitesi, Çorum'daki bir firma tarafından yüzde 100 yerli imkanlarla yarı fiyatına geliştirildi.
Başbakan Yardımcısı Şimşek: Erken seçim kararı ekonomi açısından olumlu
Başbakan Yardımcısı Şimşek, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin Haziran 2018’e çekilmesine ilişkin, “Aslında erken seçim kararı ekonomi açısından son derece olumlu bir karar, piyasaların tepkisi de bunu gösteriyor." dedi.
Yumurta üreticileri kod uygulamasından memnun
Yumurta kabuğuna, "organik", "gezen tavuk" gibi yetiştirme metodlarının kodlarıyla damgalanması uygulamasından memnun olan üreticiler, böylelikle tüketicilerin aldatılmasının önüne geçildiğini belirtti.
Merkez Bankası nisan ayı beklenti anketi sonucu açıklandı
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) nisan ayı beklenti anketi sonuçlarını açıkladı. Buna göre, cari yıl sonu TÜFE beklentisi yüzde 10,07'ye yükseldi.
Kuyumculardan taksit sayısının artırılması talebi
İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Baransel, kredi kartıyla yapılan altın satışındaki taksit sayısının artırılmasını istediklerini söyledi.
'Enerjinin yarısı yerli kaynaklardan'
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Dönmez, enerjide dışa bağımlılığı azaltmak için yerli kaynaklara büyük önem verdiklerini belirterek, "Şu anda ürettiğimiz ürünlerin yaklaşık yarısını yerli kaynaklardan temin ediyoruz." dedi.
Ballı ihracattan tatlı gelir
Türk balı geçen yıl ABD ve Almanya başta olmak üzere 48 ülkede ağızları tatlandırdı. 2013-2017 döneminde 25 bin 794 ton bal ihracatı karşılığında 95 milyon 258 bin 200 dolar gelir elde edildi.
Erken seçim kararının ardından dolardan ilk tepki
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken seçim açıklamasının ardından borsa yükseldi, döviz kurları geriledi.
Porsche'de 'manipülasyon' araması
Dizel araçlarda egzoz salınımı manipülasyonu şüphesiyle yapılan soruşturma kapsamında Porsche şirketinin üst düzey yöneticilerine yönelik arama yapıldı.
Kırmızı et fiyatları düşecek
TÜKETBİR Başkanı Tunç, her sene ramazan öncesi kırmızı et fiyatlarının geçici olarak arttığını belirterek, "Ramazanın ilk haftasından itibaren fiyatlar düşecek." dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 04:15
Güneş 05:49
Öğle 12:53
İkindi 16:39
Akşam 19:44
Yatsı 21:12
DÖVİZ KURLARI
USD 4.0734     EURO 4.9457     IMKB 107293     ALTIN 172,984    
26°ANKARA