Anasayfa » EKONOMİ
500 bin kişinin emekli maaşı kurtuldu! Emsal karar
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, “KDK kamunun sert yüzü değil, sempatik yüzünün gösterilmeye çalışıldığı bir kurumdur. Hem hem dilekçe hem de diğer iletişim yöntemlerini kullanarak başvuranların sayısı 100 bini aştı" dedi. 20 yıldır aldığı emekli maaşı kesilen vatandaşın sorununu çözdüklerini de anlatan Malkoç, bu durumda olabilecek 500 bin kişiyi kurtaran emsal karara imza attıklarını duyurdu.
Ekonomistler faiz indirimi beklemiyor
Ekonomistler, yarınki Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizinin sabit bırakılacağını tahmin ediyor.
Almanya ve Japonya o tohumların peşinde! Satmadı...
Türkiye’de sınırlı sayıdaki kenevir üreticisi Samsun’da bulunuyor. Mustafa Aykel (53) tohumları dedelerinin yöntemiyle Osmanlı’dan bu yana kendilerinin ürettiğini anlattı. Aykel, “Almanya, Japonya ve başka ülkelerden heyetler gelip, tohum istiyor ancak satmıyoruz” dedi.
Yaptırmayan yandı! 2 bin 558 lira cezası var
Ev hizmetlerinde çalışanlar, sigorta yaptırma zorunluluğu bakımından ikiye ayrılıyor. Ayda on günden fazla çalıştırılanları sigortalamak zorunlu. On günden az çalışanlar için ise sadece iş kazası ve meslek hastalığına karşı sigorta yaptırmak gerekiyor.
İşsizlik rakamları açıklandı!
İşsizlik oranı, Ekim 2018'de bir önceki yılın aynı ayına göre 1,3 puan artarak yüzde 11,6 oldu.
Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Çağlar: Yabancının Türkiye'ye güveninde hiçbir negatiflik olmadı
Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Çağlar, "Sektörün yüzde 72'si yabancı şirketlerden oluşuyor. Yabancının Türkiye'ye güveninde hiçbir negatiflik olmadı." dedi.
Bakan Varank yenilenen KOSGEB desteklerini açıkladı
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Eğitimini almış, işletmesini kurmuş ve yüksek teknoloji seviyesinde faaliyet gösterecek cesur girişimcilere 360 bin liraya kadar destek sağlayacağız." dedi.
Dolarda Trump hareketliliği! İşte ilk rakamlar...
Dolar/TL yeni haftaya yükselişle başladı. ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye ile ilgili yaptığı açıklamalar ile gece 5.50 seviyesini test eden Dolar/TL, daha sonra 5.48 seviyesine inerek, burada yatay seyir izlemeye başladı
Altın alacaklar dikkat! İşte çeyreğin fiyatı
Altın fiyatlarında yatırımcı altın fiyatlarının yeni haftaya nasıl başladığını araştırıyor. 14 Ocak tarihinde gram altın 227 lira bandında seyrediyor.
Türkiye yeni rekor peşinde! Kilosu 9,5 dolar
32 milyar dolarla tarihin en yüksek ihracat seviyesine yükselen Türk otomotiv sanayisi katma değerde de lig atladı. OSD Başkanı Haydar Yenigün, “Ülkemizin kilogram başına ihracat değeri 1,29 dolar iken, otomotivde satılan her bir kilogram eşittir 9,53 dolar ediyor” dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 06:32
Güneş 08:00
Öğle 13:04
İkindi 15:36
Akşam 17:58
Yatsı 19:21
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3279     EURO 6.0542     IMKB 98455     ALTIN 219,530    
*ANKARA