Anasayfa » EKONOMİ
Borsa haftaya yükselişle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,87 yükselişle 99.596,10 puandan başladı.
Yeni havalimanına taşınma için ikinci faz eğitimlere başlandı
İstanbul Yeni Havalimanı'na taşınma konusunda ikinci etap eğitimler başladı. Bu kapsamda havayolu, yer hizmetleri ve diğer ilgili şirketlerin çalışanlarına saha eğitimleri veriliyor.
GİB'den yoğun yapılandırma tanıtım kampanyası
Gelir İdaresi Başkanlığı, devlete borcu olanların yapılandırma kanununun getirdiği imkanlardan yararlanabilmesi için yoğun bir tanıtım kampanyası yürütüyor.
'İranlılar, kendi ülkelerinden çok Türkiye'yi tercih ediyor'
İran Turizm Geliştirme, Planlama ve Destek Ofisi Sorumlusu Sabit, İranlıların turistik seyehat için "kaliteli ve ucuz" olması nedeniyle Türkiye'yi tercih ettiklerini söyledi.
BTC'den akan petrol 3 milyar varile dayandı
Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı'nın son durağı Adana'nın Ceyhan ilçesindeki Haydar Aliyev Deniz Terminali'nden 12 yılda 4 bine yakın tankerle 2 milyar 999 milyon 528 bin 260 varil ham petrol sevk edildi.
'Marmara'nın karpuzcusu' 90 bin tonluk rekolte bekliyor
İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi'nin önemli oranda karpuz ihtiyacını karşılayan Bilecik'in Osmaneli ilçesinde 15 bin dönüm alanda hasat başladı.
Klima satışlarındaki artış yüzde 200'e yaklaştı
Yaz mevsiminin gelmesi ve sıcaklıkların yükselmesi soğutma cihazlarına olan ilgili artırırken, klima satışları haziran ayıyla birlikte yüzde 200'e yaklaşan oranlarda artış gösterdi.
Çelik üretimi yüzde 4,3 arttı
Türkiye'nin ham çelik üretimi, ocak-mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,3 artarak 15,9 milyon tona ulaştı. Aynı dönemde miktar bazında ihracat yüzde 3,9 azalırken, ithalattaki artış yüzde 18 oldu.
Bankalardan OTAŞ açıklaması
Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank, Türk Telekom'un ana hissedarı olan OTAŞ'a kredi sözleşmeleri tahtında sağlanmış borçların yeniden yapılandırılması için tüm kredi veren taraflarca bir mutabakata varıldığını açıkladı.
Fırıncılar Federasyonu'ndan ekmek fiyatlarına ilişkin açıklama
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı, ekmek fiyatlarında artışın gündemlerinde olduğunu belirterek "Yeni belirlenecek olan kilogram başına azami ekmek fiyatı enflasyonun üzerinde olmayacak" dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 03:40
Güneş 05:28
Öğle 13:01
İkindi 16:55
Akşam 20:21
Yatsı 22:02
DÖVİZ KURLARI
USD 4.8312     EURO 5.6085     IMKB 92626     ALTIN 189,242    
20°ANKARA