Anasayfa » EKONOMİ
Atıl tarım arazileri üretime kazandırılacak
Cumhurbaşkanlığının 2019 yılına ilişkin programına göre, sözleşmeli üretim ve arazi kiralama gibi yöntemlerle tarımsal işletmelerde ölçekler büyütülecek.
2019'da Çinli turist hedefi 1 milyon
Türkiye'de 2019 yılında Çin'den 1 milyon turistin ağırlanması hedefleniyor.
Gümrük işlemlerinde yeni dönem
Ticaret Bakanı Pekcan, geleneksel gümrükleme yöntemindeki birçok aşamaya son vererek ithalatta varış öncesi gümrükleme uygulamasını hayata geçirdiklerini belirtti.
İmar Barışı 1 yıl uzatılacak
Milyonlarca vatandaşın imar ve iskân sorununa çözüm getiren İmar Barışı’nda süre uzatılıyor. Vatandaştan gelen yoğun talep üzerine barış için 1 yıl ek süre verilmesine karar verildi
Erdoğan söz vermişti, ilçede büyük sevinç!
Diyarbakır'ın, kayyum görevlendirilen Bismil ilçesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen yıl müjdesini verdiği doğal gaza kavuştu.
Dev işbirliği bugün açıklanıyor!
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier ile bir araya geldi. Albayrak, Türkiye ile Almanya arasındaki güçlü ekonomik işbirliğinin siyasi işbirliğini beraberinde getirmesini beklediğini belirterek “Dünyaya örnek olacak noktadayız” dedi.
'Sanayi kenti'nde günde bin 677 araç üretildi
Türk sanayisinin merkez üssü Kocaeli'de yılın 9 aylık döneminde günde ortalama bin 677 araç üretilirken, bunların yüzde 85'i dünyanın dört bir yanına ihraç edildi.
Madencilikte güvenliği 'yerli ekipman' sağlayacak
Yeraltı kömür madenciliğinde insan ve üretim güvenliğini sağlayan tahkimat ekipmanı yerli imkanlarla üretildi.
Bakan Kurum'dan İmar Barışı ile ilgili flaş açıklama
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(İmar barışının süresinin uzatılması) 31 Ekim'de başvuru süreci bitiyor. Yeniden değerlendireceğiz. Böyle bir talep var, bu talebe kayıtsız kalmayacağız gibi gözüküyor." dedi
''Ayakkabı boyacılığı, dilencilik değildir'' Kaynak: ''Ayakkabı boyacılığı, dilencilik değildir''
Ayakkabı boyacısı Harun Doğanay, ayakkabı boyacısı gibi sokağa çıkan pek çok gencin, hizmet vermeden vatandaşlardan para ve yemek dilendiğini belirterek,  ‘‘Dilenmeyle eve ekmek gitmez” dedi. Kaynak: ''Ayakkabı boyacılığı, dilencilik değildir''
ANKARA ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:32
Öğle 12:40
İkindi 15:13
Akşam 17:36
Yatsı 18:59
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3613     EURO 6.1161     IMKB 92459     ALTIN 211,759    
16°ANKARA