Anasayfa » EKONOMİ
Sektörel güven endeksleri azaldı
Ekim ayında hizmet sektörü güven endeksi yüzde 4,7, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 1,8 ve inşaat sektörü güven endeksi yüzde 2,3 azaldı.
Türkiye'ye geri dönüyorlar! Para yağacak
Ege Genç İşadamları Derneği’nin (EGİAD) düzenlediği ‘Denizcilik Sektörü-Yatçılık ve Marina Sektörü’ toplantısında, Avrupa’daki yatların Türk marinalarına geri dönmeye başladığı açıklandı.
İkramiye ödemeleri için tarih belli oldu!
Kadroya geçen taşeron işçiler de dahil olmak üzere ilave tediye ödemelerinin yapılacağı tarih belli oldu.
F-35 uçaklarıyla ilgili flaş açıklama! Türkiye'de üretilecek
Eskişehir Sanayi Odası (ESO) üyesi Busel Makina Sanayi ve Ticaret Şirketi, stratejik ürün üretecek. KOSGEBin sağladığı stratejik ürün desteğinden yararlanan Busel makine, oluşturduğu makine parkurunda F-35 savaş uçakları için üretim yapacak.
Emekliye çifte artış
Maaşı bin liranın altında olan emeklilere ekstra zam hazırlığı sürüyor. 150 bin SSK ve Bağ-Kur emeklisi, bu düzenlemeyle enflasyon zammının yanı sıra seyyanen artıştan yararlanabilecek
Türkiye-Azerbaycan ticaretinde 'ufuk' genişliyor
Azerbaycan Ekonomi Bakan Yardımcısı Seferov, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ticaret hacminin 2017 yılında yüzde 12 artarak 2.6 milyar dolara ulaştığını bildirdi.
'Turizmde kötü günler geride kaldı'
Aydın İl Kültür Turizm Müdürü Yılmaz, "İnanıyorum yıl sonunda yerli ve yabancı misafirlerimizle 4 milyonun üzerinde turist ağırlayacağız. Artık kötü günler geri kaldı" dedi.
Çalışmadan emekli olmak mümkün
Emeklilik çalışanların en büyük hayalidir. Emeklilik günlerine ilişkin planlar çalışanların önemli gündem maddesidir. Fakat bazen iş ortamındaki zorluklar, amirlerin olumsuz tutumları, iş arkadaşlarıyla ilişkiler gibi sebeplerle çalışmak işkence haline gelebilir. Bu gibi durumlarda çalışmadan emekli olmanın yolları aranır. İsteğe bağlı sigortalılık çalışmadan emekli olma imkânı sunar.
Bahçeli konuştu dolar yükseldi
İstanbul serbest piyasada dolar 5,7297 liradan, avro 6,5660 liradan güne başladı. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin AK Parti ile yerel seçimde ittifak yapmayacağını açıklamasıyla birlikte dolar kuru 5,8203'ü gördü. Avro ise 6,6757 oldu
Çin'den kritik 'Kanal İstanbul' açıklaması
Türkiye'de temaslarda bulunan Çin Halk Cumhuriyeti Sosyal Bilimler Akademisi Sınır Bölgeleri Araştırmaları Enstitüsü Başkanı Xing Guangcheng, 'Çinli şirketler Kanal İstanbul Projesi ile ilgileniyor mu?' sorusuna "İki tarafın da yararı varsa bu işe girilir; neden girilmesin?" yanıtını verdi.
ANKARA ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:32
Öğle 12:40
İkindi 15:13
Akşam 17:36
Yatsı 18:59
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3613     EURO 6.1161     IMKB 92459     ALTIN 211,759    
16°ANKARA