ENGELLİ ÖĞRENCİNİN HAYALİNİ İTFAİYE EKİPLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Nevşehir'de görme engelli öğrencinin itfaiye eri olma hayali, öğretmeninin belediye itfaiye müdürlüğüne başvurusu sayesinde gerçekleşti.

25 Ekim 2018 Perşembe 11:47 < YAŞAM

Merkeze bağlı Özyayla köyünde yaşayan ilkokul birinci sınıf öğrencisi Kerim Türkmen'in itfaiyeciliğe merakı, öğretmeni Ayşe Demirel’i harekete geçirdi.

Öğrencisine sürpriz yapmak isteyen Demirel, itfaiye eri olarak görev yapan arkadaşı aracılığıyla talebini Nevşehir Belediyesi'ne iletti.

Belediye Başkanı Atilla Seçen'in talimatıyla sabah erken saatlerde yola çıkan ekipler, Kerim için sürpriz hazırladı. İtfaiye erleri, okula gitmek için hazırlık yaptığı sırada Kerim'in evine geldi ve ona itfaiyeci kıyafeti hediye etti. Kerim Türkmen kıyafetleri giydi, ardından itfaiye aracına binerek siren sesleri eşliğinde okuluna ulaştı.

Kerim'i okulunda ise kendisi gibi itfaiyeci kıyafeti giymiş olan arkadaşları karşıladı. Okul bahçesinde yangın hortumunu kullanarak itfaiye personeli ile birlikte su sıkan Kerim’in mutluluğuna arkadaşları da eşlik etti.

Anne Aysel Türkmen, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kerim'in en büyük hayalinin itfaiye eri olmak olduğunu belirterek "Kısmi görme engelli oğlum Kerim, bahçemizde zaman zaman yaktığımız ocaktaki ateşi bile 'ben itfaiyeciyim' diyerek su ile söndürür. İtfaiye eri olmayı çok istiyordu, oğlumun hayali gerçekleşti. Yetkililere çok teşekkür ediyorum." dedi. 

YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 05:59
Güneş 07:25
Öğle 12:39
İkindi 15:17
Akşam 17:41
Yatsı 19:02
DÖVİZ KURLARI
USD 5.4580     EURO 6.1658     IMKB 93490     ALTIN 210,784    
10°ANKARA