Anasayfa » GÜNDEM
İçişleri Bakanı Soylu: Hepimiz büyük Türkiye'nin çocuklarıyız
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Hep başka ülkeler, gelecekle ilgili, ilimle, bilimle uğraşırken, bize okullarda, ilkokulda, orta okulda 'bizden adam olmaz' derlerdi. Bizden öyle bir adam oldu ki, hepimiz büyük Türkiye'nin çocuklarıyız." dedi.
Hafriyat kamyonu 20 metre yükseklikten aşağı devrildi: 1 ölü
İzmir'in Bayraklı ilçesinde yaklaşık 20 metre yüksekliğindeki dolgu alandan aşağıya devrilen hafriyat kamyonunun sürücüsü hayatını kaybetti.
TBMM Başkanı Yıldırım yaralıların yardımına koştu
Esenboğa Havalimanı'na giden Meclis Başkanı Binali Yıldırım, güzergahında yaşanan trafik kazasını görmesi üzerine konvoyunu durdurarak yanına gittiği yaralılarla yakından ilgilendi.
Doğu Anadolu Gözlemevi turizme de katkı sunacak
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çomaklı, "Doğu Anadolu Gözlemevi'nin gerek araştırma geliştirme gerekse turizm anlamında 2020'den sonra dünyanın buraya akacağına inanıyoruz." dedi.
'Türkiye'nin siber güvenlikçileri Trabzon'da yetişecek'
Trabzon'da, Türkiye'nin siber güvenlikçilerinin yetiştirileceği Siber Güvenlik ve Yazılım Teknolojileri Akademisi kurulacak.
Çin ve Türkiye afetler konusunda iş birliğini artıracak
AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, "Faaliyetleri anlatmak üzere bir Çin heyetini Türkiye’ye davet ettik. Hem Çin’in bizim yaptıklarımızı görmesi hem bizim Çin’den daha fazla konuyu öğrenmemiz anlamında bu ilişki daha da kazan-kazan olacak." dedi.
TBMM Başkanı Yıldırım: İç tüzük Cumhurbaşkanlığı Sistemine göre yeniden uyumlaştırılacak
TBMM Başkanı Yıldırım, "Mevcut iç tüzük parlamenter sisteme uygun olarak icra ettiğimiz bir iç tüzüktür. Şimdi bunun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine göre yeniden uyumlaştırılması var.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye'nin en büyük sorunu Fırat'ın doğusunda büyüyen terör bataklığı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu an Suriye'nin geleceği için en büyük sorun, Fırat'ın doğusunda kimi müttefiklerimizin himayesinde büyüyen terör bataklığıdır." dedi.
Cilvegözü'nden 70 bin tır geçti
Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan 8 ayda yardım ve ticari amaçlı 70 bin civarında tır geçiş yaptı.
Yerli helikopter motorunun gücü test edildi
T625'in ilk uçuşundan bir gün önce TEI'nin özgün helikopter için geliştirdiği yerli motor kararlı rejimde çalıştırıldı.
ANKARA ⇓
İmsak 05:08
Güneş 06:32
Öğle 12:46
İkindi 16:09
Akşam 18:49
Yatsı 20:07
DÖVİZ KURLARI
USD 6.1278     EURO 7.2110     IMKB 99512     ALTIN 236,737    
10°ANKARA