GÜNEYDOĞU'NUN EN BÜYÜK STK'SI SEÇİM KARARINI VERDİ

Haber7.com olarak Gaziantep ve Şanlıurfa'dan sonra Diyarbakır'da da 24 Haziran seçimlerinin nabzını tuttuk. Diyarbakır'da HDP ve AK Parti arasında geçmesi beklenen seçimlerde Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığına ise büyük destek var. Güneydoğu Anadolu Ortak Akıl Platformu seçimlerde AK Parti'ye desteğini açıkladı.

08 Haziran 2018 Cuma 10:52 < İÇ POLİTİKA
Türkiye, 24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili seçimlerine kilitlenmiş durumda. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili seçimleri için partiler adaylarını belirledi. Diyarbakır'da 1 Kasım genel seçimlerinde 11 adayın 9'unu HDP, 2'sini ise AK Parti almıştı. 24 Haziran seçimlerinde 12 adayı bulunan Diyarbakır'da HDP'nin oylarının eridiği görülüyor. İbrahim Günay ve Serkan Üstüner'in haberi... Habe7 ekibi olarak Diyarbakır'da Güneydoğu Anadolu Ortak akıl Platformu Başkanı Abdulvasi Yaz ile bir araya geldik. Başkan Yaz, Güneydoğu Anadolu Ortak akıl Platformu'nu şöyle tanımlıyor: Memleket için endişesi olan 'ümmetin' ve 'devletin' birliğinden yana olan aşiret reisi, gazeteci-yazar, iş adamı,akademisyen, eğitimci, tasavvufi hareket öncüsü, STK temsilcisi, kısacası kanaat önderi diyebileceğimiz toplumun önde gelen öncülerinin bir araya gelmesiyle oluşan toplamda 400 kanaat önderinin yer aldığı geniş kapsamlı bir sivil toplum kuruluşudur.

"AMACIMIZ TERÖRE BÖLGEDEKİ İLERLEYİŞİNİ DURDURMAK"
Yaz "Kuruluşumuzun sebeplerinden biri de terör örgütünün bu bölgedeki ilerleyişini durdurmak, iç ve dış düşmanlara karşı devletimizin yanında olmak, teröre geçit vermemektir. Diğer taraftan ise amaçlarımızdan biri: Bölgemizde temiz siyaset ve temiz bürokrasiyi istediğimiz için bu yolda mücadelemizi sürdürüyoruz.

"SONUNA KADAR DESTEĞİMİZ AK PARTİ VE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'ADIR"
Bizim kuruluşumuzdan bu yana kırmızı çizgimiz HDP’ye oy vermemektir. AK Parti bizim imanımıza, akidemize, dinimize yakındır. Bu memlekette sulha, selamete kardeşliğe en güzel cevap veren şu an AK Parti’nin dışında başka bir parti yoktur. Sonuna kadar desteğimiz sayın Cumhurbaşkanımızadır.

"İSLAM AKİDESİ İÇİNDE BİZE HİTAP EDEN TEK PARTİ AK PARTİ'DİR"
Ortadoğu’da, İslam aleminde tüm dünya mazlumlarının sesi, ümmetin sedası olduğuna inanıyoruz. İman bağımızdan dolayı sayın Cumhurbaşkanımıza son derece büyük bir gönül bağımız vardır. AK Parti de İslam akidesi içerisinde bize hitap eden tek partidir. Platform içinde bu oran yüzde 99’dur.

"YÜZ BİNLER PLATFORMUMUZA DESTEK VERİYOR"

Evet, 400 akil insandan oluşan bu yapımızda kanaat önderi, aşiret lideri, din adamları, STK temsilcisi, birçok akademisyen, toplumun önünde yürüyen birçok kanaat önderi var. Bu da Ortak Akıl Platformu’nun sayısının aslında yüz binler olduğunun bir kanıtı.

 

"BİRLİK OLMA VAKTİ"

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları hepimizin gördüğünü gözlemliyoruz. Hala eğer küresel güçlerin sınırlarımıza kadar geldiklerini görüyoruz.Emperyalistlerin bu saldırılarına karşı ülkemizin topyekun birlik olması elzem bir durumdur. Bu partileri de aşan bir durumdur. Partilere gelince küresel güçlerin sevmediği, kendi istedikleri atamaları gerçekleştiremedikleri, ülke kaynaklarını istedikleri gibi sömüremedikleri için bu ülke onların en büyük hedefi haline gelmiştir. O oklar nereyi gösteriyorsa biz tam tersine kuvvet vermeliyiz.

HALK HDP'NİN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRDÜ

HDP’nin oy kaybedeceği alanlardan biri de tüm belediye kaynaklarını terör örgütüne peşkeş çekmesiydi. Halk bunu gördü. Onların buradaki dikta anlayışını TSK’nın verdiği mücadeleyle kırıldı. Umarım cenabı Allah’tan bu mücadele son terörist kalana kadar böylesine özverili bir şekilde devam eder.

 

"KAYYUM BELEDİYELERİ MÜKEMMEL ÇALIŞIYOR"

Kayyum atanan belediye başkanlarımız mükemmel çalışmaktadırlar.Bugüne kadar görmediğimiz hizmetleri görüyoruz. Diyarbakır adeta bir çiçek bahçesi oldu. Yollar, kavşaklar, belediye hizmetleri her anlamıyla mükemmel. Allah bu hizmetleri yapanlardan razı olsun" dedi.

YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 06:33
Güneş 08:01
Öğle 13:03
İkindi 15:33
Akşam 17:55
Yatsı 19:18
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3600     EURO 6.1048     IMKB 94524     ALTIN 222,454    
*ANKARA