Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 11:26
 
ANKARA ÜLKÜ OCAKLARINDAN BASINA KAHVALTI
Ankara Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak 10 Temmuz 2019 Çarşamba (bugün) Ankara'da bulunan ulusal ve yerel basın mensuplarımız ile kahvaltıda bir araya geldik.
SİYASET Haberi
ANKARA ÜLKÜ OCAKLARINDAN BASINA KAHVALTI

“DERDİMİZ TÜRK GENÇLİĞİ”

 Ankara Ülkü Ocakları Ankara’da bulunan ulusal ve yerel basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

 

Ankara Ülkü Ocakları, Basın Birim Başkanlığı tarafından organize edilen kahvaltı ve tanışma programında konuşma yapan Ankara Ülkü Ocakları Başkanı İlker Darıcı, Türk Gençliğinin Milli, Manevi, Dini, Eğitim ve Sosyal yaşantıları açısından dünyadaki diğer yaşıtları ile rekabet edebilecekleri bir ortamı sağlamak için mücadele ettiklerini belirterek,, “Bilindiği üzere, Ülkü Ocakları kuruluş ilkeleri gereği, geleceğimizin teminatı gençlerimizin eğitilmesine, sosyal hayata alışmasına ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” ilkesini benimseyen bireyler yetiştirmeye kendini adamış, tüm Türk Dünyası’nın umudu olan, güçlü ve Ülkemizin en köklü gençlik hareketidir. Ankara Ülkü Ocakları olarak Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyin mirasına sahip çıkarak, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyin belirlemiş olduğu hedefler ve Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Sinan Ateş’in talimatları doğrultusunda, görev aldığımız günden bugüne; eğitim, spor, kültürel ve kişisel gelişim alanlarında, ayrıca sosyal faaliyet konularında birçok etkinliğe imza attık ve Ankara’daki gençlerimize öncü olduk.“ dedi.

 

 

“DERDİMİZ GENÇLER”

Başkan Darıcı Ülkü Ocakları’nın misyonu hakkında da genel bir bilgilendirme yaparak, “geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, uyuşturucu vb. kötü alışkanlıklardan korunması adına mücadele etmekte, bu yönü ile de gençlerimizi sokak çetelerinden, hain ve diğer kirli yapılardan uzak tutmayı amaçlamaktadır. Bu amaç kapsamında da eğitim, kültür ve spor faaliyetlerimize ara ve taviz vermeden devam edeceğiz. Ülkü Ocakları kurulduğu 1968 yılından bugüne dek, Ülkemizde gelişen ve kendisini ilgilendiren, tüm Milli duyguları ve maneviyatı ile de ülkesinin yanında olmuş, bundan sonra ki süreçte de olmaya devam edecektir.” Dedi

“HİÇBİR KİRLİ OYUNUN PARÇASI OLMAYACAĞIZ.”

Ülkü Ocakları’nın esasen “Eğitim ve Kültür Vakfı” oluşuna dikkat çeken Başkan Darıcı “Her ne kadar kuruluşumuzdan bugüne üzerimizde kamuoyu nezdinde yaratılmaya çalışılan algı operasyonları olsa da, bizler hiçbir kirli oyunun bir parçası olmayacağız. Liderimiz ve Genel Başkanımızın emir ve talimatları doğrultusunda “Ülkesini seven, sahip çıkan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i her zaman saygı ve sevgi ile anan, milli ve dini duygulardan uzaklaşmayan” nesiller yetişmesindeki mücadelemiz umuyoruz ki ilelebet sürecektir. Hepimiz Türk’üz, Türkiye’de doğduk, Türk olarak yaşıyoruz ve hayatta en çok da Türk olmakla gurur duyuyoruz. Tek isteğimiz bizden sonra gelecek nesillerin de bu şuurla yetişmesi, sosyal hayatlarında çevresi tarafından sevilen, saygı duyulan bir birey olmalarını ve en sonunda da ülkelerine hizmet etmelerini temenni ediyor, tüm mesaimizi bunun için harcıyoruz” diyerek sözlerine son veren Darıcı, programa katılan tüm basın mensuplarını tek tek uğurlayarak teşekkürlerini iletti.  

Kaynak: Editör: TAYYİBE TAYYAR
Etiketler: ANKARA, ÜLKÜ, OCAKLARINDAN, BASINA, KAHVALTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı