Haber Detayı
06 Eylül 2020 - Pazar 18:14
 
DÜRÜSTLÜK KARŞILIKSIZ KALMADI
Başkan Demirel, bulduğu para dolu cüzdan ve çantayı sahiplerine teslim eden 2 personele altın hediye etti.
BELEDİYELER Haberi
DÜRÜSTLÜK KARŞILIKSIZ KALMADI

Etimesgut Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde çalışan Samet Kutluer ve Adem Altun görevli bulundukları alanlarda sulama yaparken buldukları cüzdan ve çantayı sahiplerine teslim ettiler. Samet Kutluer, Alparslan Türkeş Parkı'nda sulama yaparken parkta çanta olduğunu fark etti. Çantayı almak isteyenlere engel olarak çantayı muhafaza ettikten sonra amirlerine bilgi vererek yetkililerin nezaretinde çantayı açtırdı. Çantadan 2.800 dolar 6800 TL nakit ve 2 cep telefonu ve kimlikler çıktı. Bulunan çanta, kimlik bilgilerinden yola çıkılarak sahiplerine teslim edildi.

Aşağı Yurtçu Mahallesi Mezarlığı'nda görev yapan Adem Altun da içerisinde 8.000 TL bulunan cüzdan buldu. Cüzdan köy muhtarı ve yetkililerle irtibata geçilerek kısa sürede sahiplerine ulaştırıldı.

DEMİREL'DEN ALTIN
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, bulduğu paraları sahiplerine teslim eden 2 işçiyi tebrik ederek, "Yaptığınız çok güzel bir davranış. Belediyemizde çalışan personelimize de böyle örnek davranışlar yakışırdı. Sizlere sergilediğiniz dürüstlükten dolayı teşekkür ediyorum. Her zaman ifade ettiğimiz gibi hiç bir miras dürüstlük kadar zengin değildir" dedi. Demirel, 2 işçiye altın takarak ödüllendirdi.

GÖREVİMİZİ YAPTIK
İşçiler de Demirel'e gösterdiği yakından ilgiden dolayı teşekkür ederek, "Bizler Etimesgut Belediyesi çatısı altında çalışıyoruz. Hangi görevde olursak olalım çalıştığımız kurumu en güzel şekilde temsil etmenin, evimize helal lokma götürmenin gayreti içerisindeyiz. Bulunan bir parayı eşyayı sahibine teslim etmek herkesin yapması gereken bir vatandaşlık görevidir. Biz de bu görevimizi yerine getirdik" değerlendirmesinde bulundular.

 

 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: TAYYİBE TAYYAR
Etiketler: DÜRÜSTLÜK, KARŞILIKSIZ, KALMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı