Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 23:15
 
ETİMESGUT BELEDİYESİ TÜM BİRİMLERİYLE SAHADA
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Yeni Tip Koronavirüs tedbirleri kapsamında belediyenin yaptığı 1 haftalık çalışmaları değerlendirdi.
BELEDİYELER Haberi
ETİMESGUT BELEDİYESİ TÜM BİRİMLERİYLE SAHADA

Demirel, kurdukları etiATA Hizmet birimiyle sosyal belediyecilik alanında önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, “EtiATA Hizmet Birimimizden 390 yaşı  ilerlemiş büyüğümüz, 145 engellimiz, 630 ihtiyaç sahibi vatandaşımız ve 393 mülteci olmak üzere hergün 1558 aileye aşevimizden yemek hizmeti veriyoruz. İl Bilge Hatun Erinçevi’nde kalan 45 yaşlımız için tüm tedbirler titizlikle uyguluyoruz. Zabıta ekiplerimiz tarafından; günlük ortalama; 65 yaş üstü olan kronik rahatsızlığı bulunan 55 ailenin market alışverişleri yapılmakta, sağlık ve bankacılık işlemleri güvenli bir şekilde yerine getirilmektedir. Bu kapsamda 1 haftada 400’e yakın vatandaşa hizmet verilmiştir. Temizlik ekipleri tarafından; 27 mahallede, 68 cadde, 14 kapalı-açık pazar yeri dezenfektan maddeler ile yıkanarak dezenfekte edilmiştir.  1000'i aşkın askeri tesis, emniyet birimi, kamu kurum ve kuruluş binası, eczaneler, pazar yerleri parklar ile halkın yoğun olarak bulunduğu alanlarla alışveriş yaptığı iş yerleri ilaçlanarak dezenfekte edilmiştir. Belediye oteli, Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi’nde görev yapan doktor ve sağlık çalışanlarına tahsis edilmiştir”.

Demirel, EtiATA Hizmet Birimi’nde yaşı ilerlemiş, engelli, kronik rahatsızlığı bulunan, ihtiyaç sahibi vatandaşların bilgileri alınarak veri havuzu oluşturulduğunun altını çizerek, yapılan değerlendirmelerin ardından bu ailelere de yemek, gıda, ETİ-KART, hizmeti sunulduğunu söyledi.

Demirel Etimesgut halkına çağrıda bulunarak, “Etimesgut Belediyesi tüm birimleriyle sizler için sahada çalışıyor. Lütfen sizde bu mücadeleye destek olun ve evinizde kalın” dedi.

 

Kaynak: Editör: TAYYİBE TAYYAR
Etiketler: ETİMESGUT, BELEDİYESİ, TÜM, BİRİMLERİYLE, SAHADA,
Yorumlar
Haber Yazılımı