Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 13:14
 
SENAİ DEMİRCİ, GENÇ KARDEŞLERİ İLE BERABER.
Şekercihan Derneği tarafından geleneksel hale getirilen GENÇLER ABİLERİ İLE BERABER programlarının ikincisinde ŞEKERCİHAN SULTANBEYLİ HİZMET binasında; doktor, yazar, Senai DEMIRCİ ile bir araya gelindi.
YAŞAM Haberi
SENAİ DEMİRCİ, GENÇ KARDEŞLERİ İLE BERABER.

Yaşar ALPTEKİN ile başlayan ve Senai DEMİRCİ ile devam eden GENÇLER ABİLERİ İLE BERABER buluşmalarının ikincisi ŞEKERCİHAN Sultanbeyli HİZMET binasında gençler ve kendini genç hissedenler ile gerçekleşti.
Yoğun bir misafir grubunun katıldığı toplantıda BİSMİLLAH ın hikmeti konusu ile gençlerin ufuklarında pencere açan Senai DEMİRCİ sonrasında da gençlere yeni bir hayatın ilk basamağı olan üniversiteye hazırlık safhasında geçmişte talebelik yıllarında  yaşadıklarını temsili hikayeler ile anlattı.

Samimi  bir atmosferde geçen muhabbette Senai DEMİRCİ;
Ne yaparsanız yapın, hangi mesleği seçecek olursanız olun, üzerinde dikkatle durmanız ve düşünmeniz gereken yagane husus SEVECEĞİNİZ BİR MESLEĞİ SEÇMENİZ. Seçecek olduğunuz mesleğiniz, bir park bekçisi de olur, doktor, mühendis te olabilir. Lâkin yegane tek ve önemli husus İŞİNİZİ SEVMENİZ.

Çalışın, ama iyi ve daha çok  çalışın. Neticesinde ise Rabbinize güvenin ve ona teslim olun. Olmazsa da üzülmeyin, sıkılmayın. Zira olmamışsa bilin ki; bunda  sizin için hayır olduğunu.

Ne yaparsanız yapın mutlaka İngilizceyi ana diliniz gibi konuşun ve öğrenin.

Program, gençlerin abileri Senai DEMİRCİ yi samimiyetle kucaklamaları ve hatıra fotoğrafı çekmeleri ile nihayete erdi.

Kaynak: Editör: TAYYİBE TAYYAR
Etiketler: SENAİ, DEMİRCİ,, GENÇ, KARDEŞLERİ, İLE, BERABER.,
Yorumlar
Haber Yazılımı