Anasayfa » İÇ POLİTİKA
"Karikatür" davasında karar belli oldu
TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve oğlu Erkam Yıldırım, yayınladıkları bir karikatürde kişilik haklarına saldırıda bulundukları gerekçesiyle Evrensel gazetesi ile karikatürün çizeri Sefer Selvi'ye açtıkları davadan toplan 10 bin lira manevi tazminat kazandı.
CHP İstanbul’da 3 ilçeye aday bulamadı!
Yerel seçimlerde ‘İstanbul ve Ankara’yı alacağız’ diyen Kılıçdaroğlu’na İstanbul şoku. Arnavutköy, Sultanbeyli ve Esenler’de hiç kimse adaylık başvurusu yapmadı.
Milyonları ilgilendiriyor! Komisyondan geçti
Düzenlemeye göre; Sağlık çalışanlarına şiddet tutuklama sebebi sayılacak, güvenlik soruşturması sebebiyle kamuya alınmayan doktorlar özel hastanelerde çalışabilecek, tüp bebek tedavisinin kapsamı genişletilecek, sigara paketleri tek tip olacak ve uyarı yazıları büyütülecek.
Dün Meclis'te tartışılmıştı! Yeniden görüşülecek
KHK ile ihraç edilen doktorların çalışmasına sınır getiren madde komisyonda yeniden görüşülecek.
Erdoğan açıkladı: Arkadaşlarımız araştırdı...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun katıldığı bir televizyon programında söylediği yalanı canlı yayında deşifre etti ve "Bunun yalanlarını ortaya dökmekten, mahkemeye başvurarak tazminat almaktan yoruldum." dedi.
İki bakan konuştu: Hepsi yıkılacak!
İmar barışı fırsatçılarının Kapadokya'ya kaçak yapılar kondurmasının basına yansımasının ardından dün Kapadokya’yı ziyaret eden Kültür Bakanı Ersoy, “Çürük yumurtalar ayıklanacak” diyerek fırsatçıları uyardı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum da “Tek tek tespit edilen 100 kaçak yapı var. Hepsi yıkılacak” diye konuştu
AK Parti harekete geçti! Yeni dönem başlıyor
AK Parti, 31 Mart'ta seçmenin karşısına vatandaş odaklı bir manifesto ile çıkacak. Önümüzdeki günlerde açıklanacak çalışma ile belediye başkanları 'ben yaptım oldu' diyemeyecek. Projeler hakkında vatandaşın görüşü alınacak, gerekirse sandık kurulacak.
GERİ DÖNÜŞÜMDE “YENİLİKÇİLİK” ÖDÜLÜ İBB’YE
Geçen yıl Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde hayata geçirilen Sıfır Atık Projesi'nde gelinen durum, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen "Sıfır Atık Zirvesi"nde değerlendirildi.
Valiler kararnamesi yayımlandı
Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 39 ilin valisi değişti. İstanbul Val...Valiliğine ise Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya getirildi.
Cumhuriyet resepsiyonunda bir ilk!
Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. kuruluş yıldönümünde ilkler yaşanacak. Dünyanın en büyük Havalimanları arasında yer alan yeni Havalimanının açılışı 29 Ekim’e denk getirildi.
ANKARA ⇓
İmsak 06:24
Güneş 07:54
Öğle 12:49
İkindi 15:10
Akşam 17:31
Yatsı 18:56
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3427     EURO 6.0574     IMKB 91387     ALTIN 213,255    
-1°ANKARA