Anasayfa » İÇ POLİTİKA
CHP yeni sistemi anlamaya çalışıyor
CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu, "anayasa değişikliği sonrasında ortaya çıkan yeni sistem" başlığıyla CHP TBMM Grubunda bir sunum yaptı.
CHP'de 'olağanüstü kurultay' hareketliliği
CHP'nin 24 Haziran'daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi destekleyen parti içi muhalefette, olağanüstü kurultay hareketliliği yaşanıyor.
Başkan Erdoğan yeni dönemi duayla başlattı
Yeni hükümet sisteminin ilk cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın göreve başlaması dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde görkemli bir tören düzenlendi.
Devlet bürokrasisi taşınıyor!
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yemin etmesinin ardından resmen başlayacak olan yeni dönem için, devlet bürokrasisi de Beştepe’ye taşınacak.
CHP TBMM Grubu toplandı
CHP TBMM Grubu, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.
'CHP bütün sandıklara sahip çıkmıştır'
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, "50 bin sandıktan 24 Haziran'da veri alamadık" şeklinde bir açıklaması olmadığını belirtti.
Muharrem İnce: Basın yoluyla parti içi meseleleri konuşmam
CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP Sözcüsü Tezcan'ın "olağanüstü kurultay" açıklamasına ilişkin, "Ben basın yoluyla açıklama yapmam." dedi.
Grev çadırlarından Meclise yolculuk
DİSK Genel Başkanlığından ayrılarak İzmir'den CHP milletvekili seçilen Kani Beko, "Yürüyüşlerde, mitinglerde, grev çadırlarında verdiğim mücadeleyi, bundan sonra Meclis'te sürdüreceğim. Çalışma hayatıyla ilgili sorunların takipçisi olacağım." dedi.
'Yerel seçimlerin zamanında yapılması daha iyi olur'
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, "Yerel seçimlerin zamanında yapılması daha iyi ve verimli olur" dedi.
CHP Parti Meclisi Üyesi Aksünger: Olağanüstü kurultay beklentisi var
CHP Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger, "(Olağanüstü kurultay tartışmaları) Böyle bir beklenti var mı? Var, kamuoyunda kendine göre. Parti tabanında da var." dedi.
ANKARA ⇓
İmsak 05:35
Güneş 06:58
Öğle 12:39
İkindi 15:39
Akşam 18:09
Yatsı 19:27
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,078    
13°ANKARA