İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ (İKÇÜ) ATATÜRK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ HASTA HAKLARI SORUMLUSU

İSİPAB Türk Grubu Başkanı Atalay, İsrail askerlerinin Filistinlilere yönelik saldırılarına ilişkin "ABD ve İsrail kendilerine yakışanı yapıyorlar lakin sorun, biz Müslümanların bize yakışanı yapmıyor oluşumuzdadır" dedi.

15 Mayıs 2018 Salı 12:00 < MANEVİYAT

İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, yaptığı açıklamada, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği Filistin Komitesinin dün Tahran'da olağanüstü toplantı yaptığını aktardı.

19 İslam ülkesinden Parlamentolar Birliği başkanlarının katıldığı toplantıda, İ, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını protesto eden Filistinlilere yönelik saldırılarına sert tepki gösterildiğini belirten Atalay, ABD'nin kararının ve saldırıların hiçbir şekilde kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Kendisinin de toplantıda Türkiye adına konuşma gerçekleştirdiğini kaydeden Atalay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"ABD'nin kararı ve bu saldırılar Ortadoğu'da cehennemi bir dönemin kapısını açmıştır. Zira dünya barışı ancak Ortadoğu'ya gelecek bir barışla mümkündür. Ortadoğu'ya gelecek barış ise ancak Filistin'in, başkenti Kudüsolan bağımsız bir devlet olarak kurtuluşu ile olacaktır. Kudüs bizim ve tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. ABD ve İsrail bugün kendilerine yakışanı yapıyorlar lakin kanaatim odur ki sorun, biz Müslümanların bize yakışanı yapmıyor oluşumuzdadır. Bu ve benzeri sorunlarımızın tek çözüm imkanı vardır ki o da Müslüman devletler arasında ittifak ve ittihat olup aramızdaki ihtilafları adalet, barış, kardeşlik ve güvenlik içinde çözmektir. Şayet tarihin bu evresinde etkin bir rol oynayacaksak bunu başarmak zorundayız."

YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 05:08
Güneş 06:32
Öğle 12:46
İkindi 16:09
Akşam 18:49
Yatsı 20:07
DÖVİZ KURLARI
USD 6.1571     EURO 7.2430     IMKB 99292     ALTIN 237,868    
ANKARA