'KAÇAN BİR PENALTI FAVORİ OLDUĞUMUZ GERÇEĞİNİ DEĞİŞTİRMEZ'

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Gürsoy, "Oluşturulan kurumsal yapı, TFF'nin federasyonla yaptığı iş birliği ve kurulan iki lig, bizi doğal favori konumuna getirdi." dedi.

05 Kasım 2018 Pazartesi 16:51 < SPOR

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, Türkiye'nin ampute futbolunda her zaman en üst noktada yer aldığını belirterek, "Kaçan bir penaltı favori olduğumuz gerçeğini değiştirmez." dedi. 

Ampute Milli Futbol Takımı'nın Dünya Kupası'nda elde ettiği ikinciliği   değerlendiren Gürsoy, Türkiye'de engelli futbolunun TFF ile yollarının kesişmesinden sonra bambaşka bir yapıya doğru gittiğini söyledi.

Türkiye Futbol Oynuyor Projesi kapsamında TFF'nin bünyesinde Engelliler Koordinasyon Kurulu oluşturulduğunun altını çizen Gürsoy, "Bu kurul, UEFA'ya üye ülkeler arasındaki tek kurul. TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve TFF İcra Kurulu ve Engelliler Koordinasyon Kurulundan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu'nun ortaya koyduğu vizyon, bizleri bugünlere getirdi. Bu desteklerin yanı sıra işin içine aile sevgisi de kattık ve kurumsal yapılar oluşturuldu." ifadelerini kullandı.

Ampute futbolunda TFF'nin desteği sonrasında 3 dünya üçüncülüğü, 1 Avrupa şampiyonluğu ve 1 de dünya ikinciliği kazanıldığını hatırlatan Gürsoy, "Oluşturulan kurumsal yapı, TFF'nin federasyonla yaptığı iş birliği ve kurulan iki lig, bizi doğal favori konumuna getirdi. Sporcu havuzumuzda 700 sporcumuz bulunduğu gibi bir gerçek var. Biz, geleceğin 20 yılının tohumlarını attık. Öyle bir jenerasyonumuz var ki, Türkiye'yi her zaman dünyanın en başarılı ülkesi olarak tutacaktır. Kaçan bir penaltı favori olduğumuz gerçeğini değiştirmez." diye konuştu.

TFF'nin desteğiyle dünyanın ampute futbolundaki en iyi ülkesi olma kararlılığını sürdüreceğinin altını çizen Gürsoy, şunları kaydetti:

"Mevlana'nın (Yüz ayak merdivenin iki basamağı noksan olsa dama çıkmak istemeyen çıkamaz) şeklinde çok güzel bir lafı vardır. Biz dama çıkmak için gereken 100 merdiveni oluşturduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ilgisi ve desteği en üst noktada. Federasyonumuzun bağlı olduğu Gençlik ve Spor Bakanlığı da her türlü desteği vermekte. Dünyanın en yetenekli oyuncu grubuna sahibiz. Bir sonraki Avrupa ve dünya şampiyonalarının en büyük favorisi Türkiye'dir. Bununla da yetinmeyeceğiz. Ampute futbolunun Paralimpik Oyunları'nda yer almasını sağlamak için kurumlarımızla birlikte çalışacağız." 

YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 06:32
Güneş 08:00
Öğle 13:04
İkindi 15:36
Akşam 17:58
Yatsı 19:21
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3279     EURO 6.0542     IMKB 98455     ALTIN 219,530    
*ANKARA