Anasayfa » KADIN AİLE
'2017 Filistin Kadını' ödülü Ceabis'in
Aracındaki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60'ı yanan, ancak İsrail tarafından askeri kontrol noktasına saldırı düzenlemekle suçlanarak 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Ceabis, "2017 Filistin Kadını" ödülüne layık görüldü.
Boşanmış anne çocuğuna soyadının verilmesini isteyebilecek
Anayasa Mahkemesinin 2015'te verdiği emsal hak ihlali kararının ardından Yargıtay 2. Hukuk Dairesi de boşanan kadınların aile mahkemesinden, velayeti kendisine geçen çocuğuna kendi soyadının verilmesini isteyebileceğine hükmetti.
Fransız'da kadınların yüzde 81'i fiziksel veya sözlü tacize maruz kalıyor
Fransa'da yapılan bir araştırmaya göre, kadınların yüzde 81'inin sokakta veya toplu taşımada fiziksel veya sözlü tacize maruz kalıyor.
Boşanma sonrası çocuğun teslimine ilişkin düzenleme
Adalet Bakanı Gül, "Anne ya da baba çocuğu görürken bir harç ödüyor, sanki bir malı teslim alıyor. Adalet Bakanlığı olarak bu yaklaşımdan vazgeçilmesine yönelik bir düzenleme getirdik." dedi.
'İhtiyaç sahibi insan bırakmamak üzere çalışıyoruz'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, "Sosyal devlet anlayışıyla, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışıyla girilmedik ev, dokunulmadık mazlum ve gerçekten ihtiyaç sahibi insan bırakmamak üzere çalışıyoruz." dedi.
'Otizmi baş edilmez olarak görmeyeceğiz'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, "YÖK'ün aldığı kararla özel yetenek sınavıyla girilen programların yüzde 10'unu artık engelli öğrencilerimize kontenjan olarak ayırıyoruz." dedi.
Koruyucu aile oldular 4 çocuğa da sıcak yuva buldular
Eskişehir'de oğlunun önerisi üzerine 2 çocuğa koruyucu aile olan Hacı Ahmet ve Hacer Göçmen çifti, ikisi kız 4 çocuğa da yuva bulunmasını sağladı.
'İki çocuğum vardı şimdi dört oldu'
İkiz bebeklerini doğumdan sonra, iki bebeklerini de anne karnındayken kaybeden Duru çifti, daha sonra iki çocuk sahibi olmalarına rağmen çocuk evinde kalan ikiz kızlara da sıcak yuvalarını açıp koruyucu aile oldu.
Başbakan Yardımcısı Akdağ: İstismar vakalarında ağırlaştırıcı hükümler gelecek
Başbakan Yardımcısı Akdağ, "Özellikle ağır istismar vakalarında, hukukta nitelikli istismar denilen tecavüz suçları ve öldürmede daha ağırlaştırıcı hükümler gelecek." dedi.
'Onun nefesi bana yeter'
17 senedir hasta olan ve son bir yıldır yatağa mahkum yaşayan 62 yıllık eşine bebek gibi bakan 80 yaşındaki Osman Söğüt, "Hastalığına çok üzülüyorum ama onun nefesi bana yeter." diye konuştu.
ANKARA ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737    
*ANKARA