Anasayfa » KADIN AİLE
'İhtiyaç sahibi insan bırakmamak üzere çalışıyoruz'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, "Sosyal devlet anlayışıyla, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışıyla girilmedik ev, dokunulmadık mazlum ve gerçekten ihtiyaç sahibi insan bırakmamak üzere çalışıyoruz." dedi.
'Otizmi baş edilmez olarak görmeyeceğiz'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, "YÖK'ün aldığı kararla özel yetenek sınavıyla girilen programların yüzde 10'unu artık engelli öğrencilerimize kontenjan olarak ayırıyoruz." dedi.
Koruyucu aile oldular 4 çocuğa da sıcak yuva buldular
Eskişehir'de oğlunun önerisi üzerine 2 çocuğa koruyucu aile olan Hacı Ahmet ve Hacer Göçmen çifti, ikisi kız 4 çocuğa da yuva bulunmasını sağladı.
'İki çocuğum vardı şimdi dört oldu'
İkiz bebeklerini doğumdan sonra, iki bebeklerini de anne karnındayken kaybeden Duru çifti, daha sonra iki çocuk sahibi olmalarına rağmen çocuk evinde kalan ikiz kızlara da sıcak yuvalarını açıp koruyucu aile oldu.
Başbakan Yardımcısı Akdağ: İstismar vakalarında ağırlaştırıcı hükümler gelecek
Başbakan Yardımcısı Akdağ, "Özellikle ağır istismar vakalarında, hukukta nitelikli istismar denilen tecavüz suçları ve öldürmede daha ağırlaştırıcı hükümler gelecek." dedi.
'Onun nefesi bana yeter'
17 senedir hasta olan ve son bir yıldır yatağa mahkum yaşayan 62 yıllık eşine bebek gibi bakan 80 yaşındaki Osman Söğüt, "Hastalığına çok üzülüyorum ama onun nefesi bana yeter." diye konuştu.
Bağımlı doğan torunu için hukuk mücadelesi veriyor
Antalya'da kızı uyuşturucu kullandığı için bağımlı olarak dünyaya gelen bir yaşındaki torununun velayetini almak isteyen anneanne hukuk mücadelesi veriyor.
Kadınlar yaşlılıkta daha yalnız
SBÜ Sağlıklı Yaşlanma Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özkay, "Eşi ölmüş yaşlı erkek oranı yüzde 12,5 iken, bu oran yaşlı kadınlarda yüzde 49,8 olarak tespit edilmiştir." dedi.
'Artı 1 fark'la ailesinin 'mucize'si oldu
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara İl Müdürü Bestami Erkoç, 29 aylık down sendromlu kızı Reyyan, koruyucu ailesi olduğu 19 aylık kızı ve iki oğluyla büyük bir aile olmanın mutluluğunu yaşıyor.
'Türkiye'de kreş sayısının 25 kat artması gerekiyor'
Türkiye Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Oktar, Türkiye'de çocuk nüfusu göz önüne alındığında kreş sayısının 25 kat artması gerektiğini söyledi.
ANKARA ⇓
İmsak 05:30
Güneş 06:53
Öğle 12:40
İkindi 15:44
Akşam 18:16
Yatsı 19:34
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7918     EURO 6.7005     IMKB 99065     ALTIN 228,971    
19°ANKARA