Anasayfa » KADIN AİLE
Bakan Sarıeroğlu: Kadına şiddette sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, "Kadına yönelik şiddetle ilgili sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz. Kadın odaklı meselelerde zihinsel bir dönüşüm sürecinden geçiyoruz." dedi.
Başbakan Yardımcısı Bozdağ: Kadına şiddete ilişkin düzenlemeyle ilgili çalışmalar yapılacak
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Kadına yönelik şiddete ilişkin düzenlemesine ilişkin "Diyanet İşleri Başkanlığı, bu konularda bir dizi çalışmalar yapacaktır. Önümüzdeki günlerde bu çalışmalar kamuoyuyla paylaşılacak" dedi.
Kilisli kadınlardan asker annelerine ay yıldızlı broş
Kilisli kadınlar ve çocukları, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiklerin anne ve eşlerine destek olmak, moral vermek amacıyla, el emeği göz nuru hediyeler hazırladı.
Engelli kadınlar çalışma hayatında 'engel' tanımıyor
Engelli kadınlar evlerinde eş ya da anne olarak sorumluluklarını yerine getirirken, çalışma hayatında da başarılarıyla adlarından söz ettiriyor.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya: Çözüm üretirken, cinsiyetçi bakış açısıyla hareket etmedik
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, 'Kadın sorunlarına çözümler üretirken, asla cinsiyetçi bir bakış açısıyla hareket etmedik. Sorunların çözümü için mücadelemizi dayanışma içerisinde sürdüreceğiz.' dedi.
'Kadınlarımızın sorunlarına derman olmaya çalışıyoruz'
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Çam, "Biz sadece bir günde bir anma yapmıyoruz. Bir günde bir hak mücadelesine destek olmaktan ziyade 7/24, 365 gün kadınlarımızın yanında yer alarak, onların sorunlarına derman olmaya çalışıyoruz." dedi.
Suudi Arabistan kadını Dünya Kadınlar Günü'ne yeni haklarla girdi
Dünyada kadın haklarının en çok tartışıldığı ülkeler arasında yer alan Suudi Arabistan'da son zamanlarda "seçme ve seçilmenin yanı sıra araç kullanma ve spor etkinliklerine katılmaya izin verme" yönünde reform niteliğinde birtakım kararlar alındı.
İstanbul'da 2 kadın için elektronik kelepçeyle koruma
Adalet, İçişleri ile Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarınca yapılan pilot uygulama işbirliği protokolü kapsamında geçen yıl İstanbul'da da başlayan elektronik kelepçe tedbiri, eşlerinden şiddet gören 2 kadını korumak için uygulanıyor.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Dünya Kadınlar Günü mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın mesajında "Şiddete meşruiyet sağlayan, merhameti öteleyen ve kadını rencide eden bütün gelenek, örf ve inanışlar reddedilmelidir." ifadesini kullandı.
'Milli Mücadelede Kadınlar' fotoğraf sergisi açıldı
Ankara Üniversitesinin (AÜ) arşivlerinden derlenen "Milli Mücadelede Kadınlar" sergisinde, Kurtuluş Savaşı'nda kahramanca mücadele eden kadınların fotoğrafları ilk kez izlenime sunuluyor.
ANKARA ⇓
İmsak 04:22
Güneş 05:56
Öğle 12:59
İkindi 16:44
Akşam 19:49
Yatsı 21:17
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0368     EURO 6.8881     IMKB 88735     ALTIN 229,442    
32°ANKARA