Anasayfa » KADIN AİLE
'Kadınlarımızın sorunlarına derman olmaya çalışıyoruz'
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Çam, "Biz sadece bir günde bir anma yapmıyoruz. Bir günde bir hak mücadelesine destek olmaktan ziyade 7/24, 365 gün kadınlarımızın yanında yer alarak, onların sorunlarına derman olmaya çalışıyoruz." dedi.
Suudi Arabistan kadını Dünya Kadınlar Günü'ne yeni haklarla girdi
Dünyada kadın haklarının en çok tartışıldığı ülkeler arasında yer alan Suudi Arabistan'da son zamanlarda "seçme ve seçilmenin yanı sıra araç kullanma ve spor etkinliklerine katılmaya izin verme" yönünde reform niteliğinde birtakım kararlar alındı.
İstanbul'da 2 kadın için elektronik kelepçeyle koruma
Adalet, İçişleri ile Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarınca yapılan pilot uygulama işbirliği protokolü kapsamında geçen yıl İstanbul'da da başlayan elektronik kelepçe tedbiri, eşlerinden şiddet gören 2 kadını korumak için uygulanıyor.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Dünya Kadınlar Günü mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın mesajında "Şiddete meşruiyet sağlayan, merhameti öteleyen ve kadını rencide eden bütün gelenek, örf ve inanışlar reddedilmelidir." ifadesini kullandı.
'Milli Mücadelede Kadınlar' fotoğraf sergisi açıldı
Ankara Üniversitesinin (AÜ) arşivlerinden derlenen "Milli Mücadelede Kadınlar" sergisinde, Kurtuluş Savaşı'nda kahramanca mücadele eden kadınların fotoğrafları ilk kez izlenime sunuluyor.
Suriyeli öğretmen anne çocuklar için mücadele ediyor
Suriyeli öğretmen anne Hene İbo, "Eğitimin yanı sıra Suriyeli yetim çocukların erzak, giysi, kırtasiye malzemeleri gibi ihtiyaçlarını karşılamak için mücadele veriyorum. En büyük hedefim yetimler ve şehit çocuklarına güzel bir eğitim vermek." dedi.
Doğu Karadeniz'in 'pes etmeyen' kadınları
Zorlu doğa koşullarına aldırış etmeden her mevsim çalışan Doğu Karadenizli kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü gibi özel günlerde de aynı tempoyu sürdürüyor.
Başkentin tek kadın itfaiyecisi alevlere meydan okuyor
Başkentin tek kadın itfaiyecisi Sultan Aktaş, hemcinslerinin bazı meslekleri seçerken tereddüt etmemesi gerektiğini, kadınların kendine güvenmesi durumunda her işte başarılı olacağına inandığını söyledi.
İspanyol kadınlar işte ve evde greve gidiyor
İspanya'da kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü grev yaparak kutlayacak. "Kadın durursa dünya durur" sloganıyla yapılacak grevde kadınlar işe gitmeyecek, evde yemek, ütü, temizlik yapmayacak.
Vicdan Konvoyu'na İzmirli kadınlardan destek
Suriye'de Esed rejiminin hapishanelerinde hukuka aykırı şekilde tutularak işkenceye uğrayan kadınların seslerini duyurmak için düzenlenen "Vicdan Konvoyu"na destek için bir grup gönüllü İzmir'den Hatay'a yola çıktı.
ANKARA ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:12
Öğle 12:55
İkindi 16:52
Akşam 20:26
Yatsı 22:13
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7355     EURO 5.5009     IMKB 94541     ALTIN 194,542    
19°ANKARA