Anasayfa » KADIN AİLE
Bakan Kaya: Çocuğa yönelik istismara bazı ülkelerde ağır cezalar veriliyor
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, çocuğa yönelik istismar suçuna ilişkin, "İngiltere'de 12 yaş altına, bazı ülkelerde 9 yaş altına ağır cezaların verildiğini görüyoruz. Türkiye'de biz de benzer bir uygulama için çalışıyoruz." dedi.
Kadın muhtarın köyüne hizmet aşkı 'kanser' tanımadı
Ardahan'ın Posof ilçesine bağlı Baykent köyünün kadın muhtarı olan ve 1,5 yıldır kanserle mücadele eden Özgül Önder, mücadele azmiyle hem kanseri yendi hem de köyünün su sorununu çözdü.
KEFEK 'cinsel istismar'ın önlenmesine katkı sunacak
TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Katırcıoğlu, çocuklara yönelik istismar suçlarına ilişkin komisyonun çalışmasının Meclise intikal etmesiyle çalışmalara katkı vereceklerini söyledi.
'Çocuklarınıza yüksek sesle 'hayır' demeyi öğretin'
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, çocuklara birinci dereceden akrabası da olsa, vücuduna dokunmak isteyen birine "hayır" demesi konusunda ciddi bir eğitim vermek gerektiğini belirtti.
8 yıldır kayıp kadının öldürüldüğü ortaya çıktı
İzmir'in Çiğli ilçesinde, 8 yıl önce kaybolan 55 yaşındaki Mürüvet Yaradılmış'ın satın almak üzere birlikte ev bakmaya gittiği Ö.G. tarafından öldürüldüğü ve Foça'da ormanlık bir alana gömüldüğü ortaya çıktı.
Şam'ın yöresel tatları Kocaeli'de yaşatılacak
İzmit Belediyesi'nce hayata geçirilen "Şam Mutfağı Projesi" kapsamında eğitim verilen Suriyeli kadınlar, hazırladıkları yöresel yemekleri satarak aile ekonomilerine katkı sağlıyor.
Anne ve babanın bu davranışları çocuğu tembelleştiriyor
Ders çalışmanın ve ödev yapmanın sorumluluk bilincinin bir parçası olduğunu vurgulayan uzmanlar, birçok ebeveynin çocuğu tembelleştirdiğine dikkat çekiyor
Boşanmak isteyen çiftlerin yüzde 38,5'i vazgeçirildi
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, "Boşanma süreci danışmanlığı verdiğimiz çiftlerimizden 38,5'inin boşanmaktan vazgeçtiğini gördük." dedi.
Atlara 'kadın tımarı'
İzmir'de, erkeklerin egemen olduğu seyislik mesleğinde söz sahibi olmak isteyen kadınlar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının açtığı "Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor Projesi" ile ezber bozmaya hazırlanıyor.
Bebek mamalarındaki tehlike!
Almanya’da yapılan bir takım araştırmalar sonucunda bebek mamalarına zehir karıştırıldığı idda edildi. İşte yapılan o araştırmalar ve sonuçları…
ANKARA ⇓
İmsak 05:30
Güneş 06:53
Öğle 12:40
İkindi 15:44
Akşam 18:16
Yatsı 19:34
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7910     EURO 6.7022     IMKB 98744     ALTIN 228,843    
19°ANKARA