Anasayfa » KADIN AİLE
KEFEK 'cinsel istismar'ın önlenmesine katkı sunacak
TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Katırcıoğlu, çocuklara yönelik istismar suçlarına ilişkin komisyonun çalışmasının Meclise intikal etmesiyle çalışmalara katkı vereceklerini söyledi.
'Çocuklarınıza yüksek sesle 'hayır' demeyi öğretin'
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, çocuklara birinci dereceden akrabası da olsa, vücuduna dokunmak isteyen birine "hayır" demesi konusunda ciddi bir eğitim vermek gerektiğini belirtti.
8 yıldır kayıp kadının öldürüldüğü ortaya çıktı
İzmir'in Çiğli ilçesinde, 8 yıl önce kaybolan 55 yaşındaki Mürüvet Yaradılmış'ın satın almak üzere birlikte ev bakmaya gittiği Ö.G. tarafından öldürüldüğü ve Foça'da ormanlık bir alana gömüldüğü ortaya çıktı.
Şam'ın yöresel tatları Kocaeli'de yaşatılacak
İzmit Belediyesi'nce hayata geçirilen "Şam Mutfağı Projesi" kapsamında eğitim verilen Suriyeli kadınlar, hazırladıkları yöresel yemekleri satarak aile ekonomilerine katkı sağlıyor.
Anne ve babanın bu davranışları çocuğu tembelleştiriyor
Ders çalışmanın ve ödev yapmanın sorumluluk bilincinin bir parçası olduğunu vurgulayan uzmanlar, birçok ebeveynin çocuğu tembelleştirdiğine dikkat çekiyor
Boşanmak isteyen çiftlerin yüzde 38,5'i vazgeçirildi
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, "Boşanma süreci danışmanlığı verdiğimiz çiftlerimizden 38,5'inin boşanmaktan vazgeçtiğini gördük." dedi.
Atlara 'kadın tımarı'
İzmir'de, erkeklerin egemen olduğu seyislik mesleğinde söz sahibi olmak isteyen kadınlar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının açtığı "Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor Projesi" ile ezber bozmaya hazırlanıyor.
Bebek mamalarındaki tehlike!
Almanya’da yapılan bir takım araştırmalar sonucunda bebek mamalarına zehir karıştırıldığı idda edildi. İşte yapılan o araştırmalar ve sonuçları…
Çocuklarda arkadaş seçimine dikkat
Psikolog Merve Demir, çocuklarda arkadaş seçimine dikkat çekti
Çeyizlerini 'acıdan' çıkarıyorlar
UNESCO tarafından gastronomi dalında "yaratıcı şehirler" ağına dahil edilen Gaziantep'in dünyaca ünlü lezzetlerinin olmazsa olmazı biber salçası, evlilik hazırlığı yapan genç kızların gelir kapısı oldu.
ANKARA ⇓
İmsak 06:08
Güneş 07:31
Öğle 13:08
İkindi 16:05
Akşam 18:34
Yatsı 19:52
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3097     EURO 5.9991     IMKB 102701     ALTIN 225,712    
*ANKARA