Anasayfa » KADIN AİLE
Minik Erva kurtuldu, sıra kardeşi Sare'de
Antalya'da bir çiftin 27 haftalık dünyaya gelen üçüzlerinden biri doğduktan 12 gün sonra hayatını kaybetti, kalp ameliyatı olan diğerinin kuvözde tedavisi sürüyor.
Kadın şoför ekmeğini yollarda kazanıyor
Uşak'ta tur otobüsü şoförlüğü yapan iki çocuk annesi Hülya Demir, mesleğinin tüm zorluklarına rağmen ekmeğini yollarda kazanırken ailesinin gurur kaynağı oldu.
Türkiye'nin ilk kadın bakanı Akyol hayatını kaybetti
Türkiye'nin ilk kadın bakanı Türkan Akyol, tedavi gördüğü hastanede 89 yaşında hayatını kaybetti.
Türkiye'de tek! Bir konuşma hayatını değiştirdi
Çocukken hayali astronot olmaktı. Büyüyünce astronot olamasa da o şimdi uzun dönem uzay misyonlarında mekân tasarımı üzerine çalışan Türkiye’deki tek uzay mimarı.
Kadın akademisyen motosikletiyle dünya turunda
İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Özbay, kadınların yapabileceklerinin sınırlarının ne kadar geniş olduğunu göstermek amacıyla motosikletiyle tek başına dünyayı geziyor.
Merakla başladığı maket yapımı ekmek kapısı oldu
Zonguldak'ta yaşayan Didem Çimen Turan, merak edip başladığı Safranbolu geleneksel Türk evleri maketlerinin yapımında zamanla ustalaşarak, satışından elde ettiği gelirle aile bütçesine önemli katkı sağlıyor.
Türk kadını dünya literatürüne girdi!
Türkiye'de özellikle banyo ve mutfak temizliğinde tercih edilen çamaşır suyu ve tuz ruhunun birlikte kullanılması sonucu ortaya çıkan zehirlenme türü, dünya literatürüne girdi.
Nikahtan önce tercih formu! Müftü mü, memur mu?
Müftülere resmi nikah yetkisi veren yasa çıkınca çiftlere “Nikahı müftü mü, belediye mi kıysın?” şeklinde form verilecek.
Çukurovalı kadınların tarhana mesaisi başladı
Osmaniye'de köylü kadınların kış mevsimine hazırlıklarının başında gelen tarhana yoğun emek sonucu hazırlanıyor.
'Anne Üniversitesi'nden patronluğa yükseldi
Kadın girişimci 4 çocuk annesi Raziye Sevahilli, Anne Üniversitesi kurslarına katıldıktan sonra açtığı tekstil atölyesi ile istihdam ettiği evli ve çocuklu kadınların ev ekonomisine katkı sağlamasına yardımcı oluyor.
ANKARA ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737    
*ANKARA