Anasayfa » KADIN AİLE
Hataylı kadınlar 'bayramlık' ekmeklerini hazırlıyor
Hatay'da Kurban Bayramı'nda sofraların vazgeçilmezi yufka ekmekler, kadınlar tarafından imece usulü hazırlanıp odun ateşinde pişiriliyor.
Kimse elinden bebeği alamıyor!
Rize’de iki yıl önce 2.5 yaşındaki çocukları Recep Ali gibi önceki gün de 2 yaşındaki kızları Hayrünnisa balkondan düşüp ölen Fatma ve Dilaver Özcü çifti olayın şokunu yaşıyor.
Çeyrek asır sonra çocuk sahibi oldular
Kayseri'de özel bir hastanede tüp bebek merkezinde tedavi gören Durukan çifti, 27 yıl sonra çocuk sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı.
Oğlunun tedavisi için televizyona çıkınca, nikahsız eşi tarafından terk edildi
Konya'nın Ereğli İlçesi'nde 31 yaşındaki Sevgi Başaran, doğuştan yemek borusu olmayan 1.5 yaşındaki oğlu Veli Ömer’in sağlığına kavuşması için televizyona çıkıp haber yaptırdığı gerekçesiyle, dini nikahlı eşi 33 yaşındaki Cemil K. tarafından terk edildiğini ileri sürdü.
Bu yeni uygulama Suudi kadınların haklarını aramalarını sağlıyor
Know Your Rights" (Haklarınızı Bilin) adlı uygulama, Temmuz 2016'da Nasreen Alissa adlı Suudi bir avukat tarafından kullanıcılara sunuldu. Kurulduğundan beri toplamda 55 bin kez kullanıcılar tarafından indirilen uygulama kadınların beğenisini kazandı.
Türk kadını dünya literatürüne girdi!
Türkiye'de özellikle banyo ve mutfak temizliğinde tercih edilen çamaşır suyu ve tuz ruhunun birlikte kullanılması sonucu ortaya çıkan zehirlenme türü, dünya literatürüne girdi.
Afdükya nine iğnesini 60 yıldır elinden bırakmadı
Hataylı 80 yaşındaki Çilingir, yıllar önce yetim kalan çocuklarına bakabilmek için başladığı buğday saplarından hasır örgü yapma işini ilerlemiş yaşına rağmen sürdürüyor.
Lüleburgazlı kadın davul ekibi dünyaya açılmak istiyor
Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde bir araya gelen kadınlar, kurdukları davul ritim grubuyla dünyaya açılarak kadın-erkek eşitliğine dikkati çekmeyi hedefliyor.
Doğuma kadar doktora gitmemişti ama...
Doktorlara güvenmeme gerekçesiyle kontrollerini aksatan kadın, bebeğini dünyaya getiremeyince kontrole gitti ve doktorun söyledikleri karşısında şoka girdi.
Küçük oğluna can oldu
Doğumsal anomaliyle dünyaya gelen ve organ nakliyle hayata tutunan 5 yaşındaki Ömer'le "karaciğerini paylaşan" baba Orhan Önder, oğluna can olmanın, onunla yeni bir yaşama adım atmanın mutluluğunu yaşıyor.
ANKARA ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:13
Öğle 12:56
İkindi 16:53
Akşam 20:27
Yatsı 22:15
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7369     EURO 5.4892     IMKB 94542     ALTIN 194,099    
18°ANKARA